انتخابات ریاست جمهوری
1390/02/07 07:39:00
سرویس سیاسی
کرمی‌راد:

تعامل دولت و مجلس زمینه توسعه و پیشرفت کشور است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که به طور قطع سخنان رهبری فصل‌الخطاب سران سه قوه، تمام اجزاء و سیستم جاری کشور است، گفت: بی‌شک رهنمود و ملاحظات ایشان نقش موثری در پیشبرد اهداف عالی کشور خواهد داشت.
تعامل دولت و مجلس زمینه توسعه و پیشرفت کشور است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که به طور قطع سخنان رهبری فصل‌الخطاب سران سه قوه، تمام اجزاء و سیستم جاری کشور است، گفت: بی‌شک رهنمود و ملاحظات ایشان نقش موثری در پیشبرد اهداف عالی کشور خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/242.jpg تعامل,دولت,و,مجلس,زمینه,توسعه,و,پیشرفت,کشور,است Icana

"محمد کرمی‌راد" در گفت­وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به این که پیشبرد اهداف عالی کشور همواره از مهم­ترین دغدغه­های معظم­له بوده است، افزود: به طور قطع اگر همه مسئولان به صحبت­های مشفقانه و پدرانه ایشان به عنوان رهبر جامعه اسلامی گوش فرا دهند، در تمام امور کشور زمینه پیشرفت و توسعه فراهم خواهد شد.

نماینده مردم کرمانشاه به سخنرانی مکرر مقام رهبری در جمع نمایندگان مجلس اشاره کرد و افزود: ایشان بارها در صحبت­های خود به تعاون، هماهنگی و همدلی بین دولت و مجلس تاکید کرده‌اند و مسئولان در هر دو سو را به همکاری و تعامل بیشتر برای پیشبرد بهتر امورات کشور فراخوانده‌اند.

کرمی‌راد با بیان این که اگرچه تمکین از قوانین مصوب مجلس و رسیدگی به وظیفه ذاتی نظارت از سوی مجلسیان، همواره مورد تاکید رهبری بوده است تصریح کرد: در کنار این موضوع ایشان همواره دولت را مجری امورات و محور کار و تلاش  در کشور معرفی کردند و بر همین اساس همکاری و هماهنگی مجلس با دولت را گوشزد کرده‌اند. 

او در خصوص نحوه عملکرد دولت و مجلس در راستای تحقق بخشیدن به تاکیدات مقام معظم رهبری افزود: دولت ملزم است به قانون احترام گذاشته و اجرای دقیق قوانین مصوب مجلس را در دستور کار قرار دهد. در مقابل مجلس هم قوانینی وضع کند که دولت از عهده اجرای آنها بر اید. در صورتی که این همدلی بین مسئولان وجود داشته باشد و مشارکت در فکر و عمل وجود داشته باشد به طورقطع شاهد پیشرفت بهتر و سریع­تر کارها خواهیم بود.

وی در پایان به تصویب لایحه بودجه 90 اشاره و تصریح کرد: در صورتی که منویات رهبری در همدلی و هماهنگی دولت و مجلس را بدرستی پیاده کنیم، قانون به طور شایسته‌ای به تصویب خواهد رسید.  

مقام معظم رهبری روز دوشنبه در دیدار با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس بر لزوم اجرایی شدن قوانین مصوب مجلس تأکید کردند و فرمودند: مصوبه‌های مجلس به عنوان قانون، به‌طور قطع مورد حمایت رهبری است و قانون هم باید عمل شود؛ مجلس هم در مصوبات باید نیازهای دولت را در نظر قرار دهد.    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet