ایام محرم 1398
1390/02/09 17:25:25
سرویس سیاسی
افشاری:

وزارتخانه‌هایی که کارایی موازی دارند باید با هم ادغام شوند

نماینده مردم شهرستان داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارتخانه‌هایی که از نظر کارایی شبیه به هم هستند و فعالیت‌های موازی دارند با هم ادغام شوند.
وزارتخانه‌هایی که کارایی موازی دارند باید با هم ادغام شوند نماینده مردم شهرستان داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارتخانه‌هایی که از نظر کارایی شبیه به هم هستند و فعالیت‌های موازی دارند با هم ادغام شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/3315.jpg وزارتخانه‌هایی,که,کارایی,موازی,دارند,باید,با,هم,ادغام,شوند Icana

 

"محمدمهدی افشاری" در گفت‌وگو با خبر جنوب اظهار داشت: ادغام این وزارتخانه‌ها باید به‌صورت یک لایحه تقدیم مجلس شود و در کمیسیون‌های تخصصی بررسی شوند.

افشاری در ادامه با اشاره به ادغام وزارتخانه‌ها طبق برنامه پنجم توسعه یادآور شد: طبق برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، دولت مکلف است تا وزارتخانه‌ها را کاهش دهد و دولت را کوچک کند تا بتواند کشور را به درستی و با کاهش هزینه‌ها اداره کرد. بر این اساس قرار شده است وزارتخانه‌هایی را که از نظر نوع عملکرد و کارایی شبیه به هم هستند، با هم ادغام شوند.

وی در ادامه افزود: ساز و کار کوچک کردن دولت معنایش این نیست که ما دو وزارتخانه را با هم ادغام کنیم, ممکن است با این کار تعداد کمی آنها کاسته شود، اما بعد کیفی آن نه تنها تغییری نمی‌کند بلکه کشور را دچار مشکل می‌کند و در اداره وزارتخانه‌ها اختلال به‌وجود می‌آید.

وی همچنین تصریح کرد: اینکه دولت بدون لایحه و فقط با تشخیص رئیس‌جمهور این ادغام را صورت دهد این کار مغایر با قانون اساسی کشور است.

افشاری نماینده مردم شهرستان داراب و زرین دشت در ادامه گفت: همان طور که می‌دانید وزارتخانه راه و ترابری یکی از وزارتخانه‌های است که دارای زیر مجموعه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای متنوع با کارایی مجزا از هم است، به‌طور مثال در حوزه زمینی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، راهداری، شرکت پایانه‌ها و در قسمت هوایی فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی، همچنین در بخش دریای دارای زیر مجموعه‌هایی است که اگر بررسی‌های کارشناسانه‌ای صورت نگیرد تمام این نهاد‌ها در انجام وظایفشان دچار مشکلات جدی می‌شوند.

وی اضافه کرد: اگر ما نتوانیم این اقدامات را با بررسی‌های کارشناسانه‌ای انجام دهیم یقینا در اداره این وزارتخانه‌های دچار اختلال می‌شویم و خساراتی را به کشور وارد می‌شود که مشکلات زیادی را به بار خواهد آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet