هدر موبایل
1390/02/07 13:00:47
سرویس اقتصادی
ناصر سودانی:

افزایش استقلال بهره‌برداران نفت و گاز، به افزایش تولید کمک می‌کند

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که مستقل‌تر شدن شرکت‌های بهره‌بردار زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران، به افزایش بهره‌بری و شتاب‌بخشی به فرآیند توسعه در صنعت نفت کمک می‌کند، گفت: وزارت نفت با کاهش تصدی و افزایش نظارت خود در امور این شرکت‌هاریال دست این شرکت‌ها را برای تصمیم‌گیری و توسعه فعالیت‌هایشان باز بگذارد.
افزایش استقلال بهره‌برداران نفت و گاز، به افزایش تولید کمک می‌کند نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که مستقل‌تر شدن شرکت‌های بهره‌بردار زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران، به افزایش بهره‌بری و شتاب‌بخشی به فرآیند توسعه در صنعت نفت کمک می‌کند، گفت: وزارت نفت با کاهش تصدی و افزایش نظارت خود در امور این شرکت‌هاریال دست این شرکت‌ها را برای تصمیم‌گیری و توسعه فعالیت‌هایشان باز بگذارد. https://cdn.icana.ir/d/019/3470.jpg افزایش,استقلال,بهره‌برداران,نفت,و,گاز،,به,افزایش,تولید,کمک,می‌کند Icana

"ناصر سودانی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که شرکت‌های بهره‌بردار نفت و گاز باید از فناوری‌ها و تجهیزات مدرن برای برداشت از چاه‌ها استفاده کنند، تصریح کرد: این شرکت‌ها با رعایت اصول ایمنی از جمله بهره‌مندی از دانش روز به چاه‌های نفت و گاز آسیب نرسانند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان این که نیروهای بومی و فعال در شرکت‌ها بهره بردار نفت و گاز باید تلاش خود را برای افزایش بهره‌وری این شرکت ها داشته باشند، اظهار کرد: افزایش فعالیت نیروهای بومی در این شرکت‌ها، به‌طور قطع افزایش قدرت دیپلماسی و چانه‌زنی ایران در مجامعی همچون اوپک را به همراه دارد.

وی با یادآوری این که شرکت های بهره بردار نفت و گاز به شرکت های بالادستی خود وابسته هستند، افزود: وابسته بودن این شرکت‌ها به شرکت‌های مادر امری بدون چاره است.

سودانی ادامه داد: در راستای استقلال شرکت‌های بهره‌بردار نفت و گاز تلاش‌هایی صورت گرفته است و امیدواریم این شرکت‌ها در تصمیم گیری ها به صورت مستقل عمل کنند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که با استقلال شرکت‌های بهره‌بردار نفت و گاز، قدرت و اختیار این شرکت‌ها بیشتر می‌شود، تصریح کرد: وزارت نفت با کاهش دخالت‌های خود در امور این شرکت‌ها و افزایش نظارت خود دست این شرکت‌ها را برای افزایش فعالیت خود باز نگه دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet