خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/02/07 15:05:47
سرویس سیاسی
طباطبایی‌نژاد:

ابزار حقوق بشر علیه ایران جنبه سیاسی دارد

نماینده مردم اردستان در مجلس تاکید کرد: هر گونه موضع‌گیری علیه جمهوری اسلامی به بهانه حقوق بشر را سیاسی‌کاری دشمنان عنوان کرد.
ابزار حقوق بشر علیه ایران جنبه سیاسی دارد نماینده مردم اردستان در مجلس تاکید کرد: هر گونه موضع‌گیری علیه جمهوری اسلامی به بهانه حقوق بشر را سیاسی‌کاری دشمنان عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/791.jpg ابزار,حقوق,بشر,علیه,ایران,جنبه,سیاسی,دارد Icana

اخیرا بحث حقوق بشر ایران از سوی برخی نهاد و دولت‌های غربی مورد انتقاد قرار گرفته و مجددا اتهامات گذشته آنان دوباره مطرح شده است. این دولت‌ها که پرونده سیاسی کشورشان پر از موارد گسترده نقض حقوق بشری و حقوق شهروندی است، پس از ناکامی در پرونده هسته‌ای کشور، هم‌اکنون به سراغ مسائل حقوق بشری رفته و گزارشات غیرمنطقی و دروغین را علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرده‌اند.

"سیدمصطفی طباطبایی‌نژاد" نماینده اردستان و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفت‌وگو با نسل فردا با تاکید بر اینکه دین اسلام یکی از مترقی‌ترین ادیانی است که بحث حقوق بشر در آن جدی گرفته شده است، هر گونه موضع‌گیری علیه جمهوری اسلامی به این بهانه را سیاسی‌کاری دشمنان عنوان کرد.

 

شورای حقوق بشر سازمان ملل و اخیرا

* اتحادیه اروپا مجددا ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرده است و حتی از برخی مقامات ایرانی در این زمینه نام برده است؟ دلیل این موضع‌گیری علیه ایران چیست؟

هیچ مکتبی به اندازه اسلام در مورد حقوق بشر صحبت نکرده و برایش احترام قائل نشده است. دین اسلام یکی از ادیان پیشرو در حفظ و رعایت حقوق انسان‌هاست منتها دنیای غرب آن را دستاویزی برای خودش قرار داده که هر زمانی که صلاح دانست از آن استفاده کند.  

ابزار حقوق بشری که مورد استفاده غرب قرار گرفته است بیشتر جنبه سیاسی دارد و بر اساس آن قصد دارد اتهاماتی را به کسانی که مدنظر آنها قرار دارند، بزنند.

* ایران چرا در مقابل چنین اقداماتی، موضع‌گیری یا مقابله به مثل نمی‌کند؟

اگر ایران بخواهد اسامی ناقضان حقوق بشر غربی را منتشر کند، این امر در حد رسانه‌ای باقی خواهد ماند و از آنجایی که سازمان‌های بین‌المللی حقوقی تحت سلطه ابرقدرت‌هاست لذا کسی گوش به حرف ایران نمی‌دهد.

* واکنش ایران نسبت به این اتهامات چه باید باشد؟

قوه مجریه و دستگاه سیاست خارجی کشور باید با موضع‌گیری محکم و دقیق جایگاه کشور را در جهان مشخص کنند و از مقامات خارجی بخواهند که با واقعیت به مسائل نگاه کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet