ایام محرم 1398
1390/02/07 15:09:56
سرویس اقتصادی
ادیانی راد:

ادغام وزارتخانه‌ها باید سنجیده صورت بگیرد

نماینده مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار گفت: اقدام دولت در ادغام برخی وزارتخانه یک قانون است که باید سنجیده صورت گیرد.
ادغام وزارتخانه‌ها باید سنجیده صورت بگیرد نماینده مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار گفت: اقدام دولت در ادغام برخی وزارتخانه یک قانون است که باید سنجیده صورت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3316.jpg ادغام,وزارتخانه‌ها,باید,سنجیده,صورت,بگیرد Icana

ادیانی راد نماینده مردم شهرستان سوادکوه، قائمشهر و جویبار در گفت‌وگو با وارش اظهار کرد: دولت با این اقدام راه را برای رسیدن به اهداف برنامه پنجم توسعه کشور آسان‌تر می‌کند.

این نماینده گفت: مطابق با برنامه پنجم توسعه کشور، باید دولت وزارتخانه‌های خود را تا حد نیاز کاهش داده تا نتایج خوبی در روندکاری کشور ایجاد شود.

ادیانی راد ادامه داد: کاهش حجم و بدنه دولت یکی از تکالیف جدی برنامه پنجم است و اقدام اخیر دولت در مصوب کردن ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن با بازرگانی و راه و ترابری با مسکن با این هدف صورت گرفته است.

وی با اشاره به برخی از دستاوردهای این ادغام گفت: با کاهش وزارتخانه‌ها دولت باید به سوی خصوصی‌سازی‌ گام‌بردارد و برای رسیدن به آن فعالیت خود را افزایش دهد.

این نماینده تصریح کرد: اقدام دولت در ارتباط با کاهش وزارتخانه‌های موجود اقدام پسندیده و علمی و در راستای نیل به اهداف والای انقلاب اسلامی است و باید هر چه سریع‌تر برای اجرایی شدن آن گام‌ برداریم.

این نماینده در ادامه افزود: ادغام وزارتخانه‌های مسکن و شهرسازی و راه ترابری به‌دلیل شباهت‌های مدیریتی می‌تواند اداره آن را راحت‌تر کند. همچنین ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی سبب رشد هر چه بیشتر مقوله تولید و تجارت می‌شود. مصوبه اخیر دولت درخصوص ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن با بازرگانی به خاطر اینکه هر دو از جنس تجارت و تولید هستند به جا و منطقی است.

ادیانی در پایان گفت: ماموریت‌های وزارت بازرگانی در جهت صادرات و واردات و تنظیم بازار است و قرار گرفتن آن در راستای وزارتخانه‌های تولیدی، نگاه تصمیم سازان و برنامه‌ریزان را به فرایند پیش، حین و بعد از تولید یکپارچه و قوی می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet