هدر موبایل
1390/02/09 20:06:00
سرویس اقتصادی
عزت‌الله یوسفیان ملا:

هدف از ادغام، استفاده حداکثری از حداقل نیروها است

نماینده مردم آمل در مجلس در باره ادغام وزارتخانه‌ها گفت: هدف از ادغام وزارتخانه حداقل کردن نیروی موجود و استفاده از حداکثر از انرژی آنها است.
هدف از ادغام، استفاده حداکثری از حداقل نیروها است نماینده مردم آمل در مجلس در باره ادغام وزارتخانه‌ها گفت: هدف از ادغام وزارتخانه حداقل کردن نیروی موجود و استفاده از حداکثر از انرژی آنها است. https://cdn.icana.ir/d/019/67.jpg هدف,از,ادغام،,استفاده,حداکثری,از,حداقل,نیروها,است Icana

"عزت‌الله یوسفیان ملا" در گفت‌وگو با وارش در باره ادغام وازرتخانه‌ها با توجه به برنامه توسعه پنجم سخن گفت و افزود: براساس سیاست‌های کلی نظام و برنامه توسعه پنجم که مقرر شد تا تعداد وزارتخانه‌ها را کاهش دهند باید از حداقل نیروی موجود حداکثر استفاده صورت بگیرد. به همین منظور باید وزارتخانه‌هایی را که از نظر کارایی به هم شباهت و یا نزدیک به هم هستند با هم ادغام کنند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی افزود: با ادغام وزارتخانه‌ها می‌توان امیدوار بود که کارایی آنها چندین برابر می‌شود و خدمات ارائه شده به مردم افزایش می‌یابد؛ همچنین با ادغام وزارتخانه‌ها بعضی از بخش‌های آن می‌توانند به بخش خصوصی واگذار شوند. با افزایش بخش خصوصی می‌توان امیدوار بود که کشور به سمت رشد می‌رود و اشتغال زایی نیز صورت می‌گیرد، در حقیقت با این کار بسیاری از مسائل و مشکلات موجود حل خواهد شد.

یوسفیان ملا اظهار کرد: هم اکنون وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی همچنین وزارتخانه صنایع و معادن و بازرگانی قرار است با هم ادغام شوند؛ در نتیجه با ادغام این وزارتخانه‌ها بسیاری از رفت‌وآمد‌ها کم می‌شود، ثانیا هزینه‌های غیرضروری آن وزارتخانه کاهش خواهد یافت، زیرا بسیاری از سازمان‌ها و زیرمجموعه‌های آنها یکی شده و یا به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 90 کل کشور یادآور شد: برای کوچک‌سازی‌ دولت می‌توان وزارت رفاه و تأمین اجتماعی را با وزارت کار ادغام کنیم، زیرا این دو وزارتخانه از نظر کارایی و نوع عملکرد با هم تشابهات زیادی دارند و با ادغام آنها صرفه‌جویی نیز انجام می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet