ایام محرم 1398
1390/02/07 11:01:07
سرویس اقتصادی
علی کریمی فیروزجایی:

گام نخست در توسعه کشور، کوچک شدن دولت است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اصل ادغام وزارتخانه‌ها یک تکلیف قانونی است که باید هر چه سریع‌تر برای اجرایی شدن آن اقدام کرد، زیرا زمینه‌ساز توسعه کشور خواهد شد.
گام نخست در توسعه کشور، کوچک شدن دولت است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اصل ادغام وزارتخانه‌ها یک تکلیف قانونی است که باید هر چه سریع‌تر برای اجرایی شدن آن اقدام کرد، زیرا زمینه‌ساز توسعه کشور خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/652.jpg گام,نخست,در,توسعه,کشور،,کوچک,شدن,دولت,است Icana

"علی کریمی فیروزجایی" در گفت‌وگو با وارش در باره کاهش تعداد وزارتخانه‌ها اظهار کرد: اصل ادغام وزارتخانه‌ها یک تکلیف قانونی است که در برنامه توسعه پنجم دولت موظف شده است 21 وزارتخانه خود را که البته با وزارت ورزش به 22 می‌رسد، به 17 وزارتخانه کاهش دهد. البته در مورد تاسیس وزارت ورزش نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی گفتند که به صلاح کشور نیست، اما توجه‌ای به آن نشد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: تجربه‌ای که در دنیا به عمل آمده نشان داده کشورهایی می‌توانند رشد کنند که دولت کوچک داشته باشند و ما باید به سمتی برویم که یک دولت کوچک و چابک بنا کنیم تا قدرت اداره کشور بالا برود. ما باید تعداد وزارتخانه‌ها را کاهش دهیم زیرا بسیاری از وزارتخانه‌ها هستند که از نظر کارایی و عملکرد شبیه به هم هستند و با ادغام آنها کارایی و عملکرد آنها افزایش می‌یابد و می‌توان بسیاری از زیر مجموعه‌های آن وزارتخانه را به بخش خصوصی واگذار کرد که این خود یکی از اهداف برنامه توسعه پنجم است.

کریمی فیروزجایی اظهار کرد: ادغام وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی و وزارت صنایع و معادن و بازرگانی گام خوبی است برای ادغام‌های دیگر، در حال حاضر بحث بر سر ایجاد و سپس ادغام وزارت ورزش است که به‌نظر من این وزارتخانه با وزارت آموزش و پرورش همخوانی زیادی دارد. اگر چه ورزش برای بزرگسالان نیز هست، اما ورزش باید از پایه آموزش داده شود و چه بهتر که با آموزش و پرورش ادغام شود. همچنین دیگر وزارتخانه‌ها نیز باید با بررسی‌های کارشناسانه که صورت می‌گیرد آنهایی را که از نظر نوع عملکرد نزدیک بهم هستند را با هم ادغام کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet