ایام محرم 1398
1390/02/07 11:07:00
سرویس اقتصادی
محسن نریمان:

نباید ادغام با تجمیع اشتباه گرفته شود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در ادغام وزارتخانه‌ها ما نباید موضوع ادغام را با تجمیع اشتباه بگیریم، زیرا روح این قانون تجمیع نیست، بلکه ادغام وزارتخانه‌ها است.
نباید ادغام با تجمیع اشتباه گرفته شود نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در ادغام وزارتخانه‌ها ما نباید موضوع ادغام را با تجمیع اشتباه بگیریم، زیرا روح این قانون تجمیع نیست، بلکه ادغام وزارتخانه‌ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/900.jpg نباید,ادغام,با,تجمیع,اشتباه,گرفته,شود Icana

"محسن نریمان" در گفت‌وگو با وارش از ادغام وزارتخانه‌ها سخن گفت و اظهار کرد: بحث ادغام وزارتخانه‌های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی مربوط است به کمیسیون عمران مجلس که بر حسب الزام برنامه پنج ساله توسعه پنجم، دولت موظف شده است تا از بدنه وزارتخانه‌ها 4 وزارتخانه را کم کند. قبلا نیز شایعه شده بود که وزارت مسکن و شهرسازی با راه و ترابری ادغام شوند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از شاخص‌ترین مسائل این امر، کارشناسی این دو وزارتخانه است، زیرا اغلب کارکنان آن مهندسین و افراد فنی هستند که دقیقا می‌توانند در هر دو وزارتخانه هم‌پوشانی داشته باشند و وظایف فنی و مهندسی دو وزارتخانه را پاسخگو باشند.

وی بیان کرد: کسی که در بخش مسکن و عمران و شهرسازی کار می‌کند دقیقا می‌تواند در مسائل ساخت و ساخت راه، ریل و غیره کمک کند. بسیاری از مهندسین عمران و راه و ترابری در وزارت مسکن و شهرسازی کار می‌کنند در نتیجه در وزارت راه نیز فعالیت کنند. به‌نظر من این اقدام می‌تواند بسیار مطلوب باشد. به‌طور مثال در قسمت راه هوایی می‌توان آن را به یک سازمان زیر نظر نهاد ریاست‌جمهوری تبدیل کرد و یا در حوزه شهرسازی وظایف آن‌را به شهرداری‌ها محول کرد.

این نماینده افزود: صورت وظایف این وزارتخانه‌ها را مجلس تصویب می‌کند. یک نکته مهم و قابل توجه در این موضوع این است که ما نباید ادغام را با تجمیع اشتباه کنیم زیرا روح این قانون چنین نیست که دو وزارتخانه را با هم تجمیع کنیم بلکه ما باید تصدی گری دولت را کاهش دهیم و آن بخش از وزارتخانه‌ها را که قابلیت انتقال به بخش خصوصی را دارند منتقل کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet