خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/02/07 08:41:03
سرویس استان ها
ناصری:

واردات بی‌رویه میوه رمقی برای کشاورزان باقی نگذاشته است

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس با بیان اینکه تمام مردم کشور به‌ویژه کشاورزان مخالف واردات میوه هستند، گفت: با وارد کردن میوه تمام حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان زایل می‌شود.
واردات بی‌رویه میوه رمقی برای کشاورزان باقی نگذاشته است نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس با بیان اینکه تمام مردم کشور به‌ویژه کشاورزان مخالف واردات میوه هستند، گفت: با وارد کردن میوه تمام حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان زایل می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/1926.jpg واردات,بی‌رویه,میوه,رمقی,برای,کشاورزان,باقی,نگذاشته,است Icana

"سید‌علی ناصری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به پتانسیل کشور در تولید انواع میوه، گفت: اگر مسئولان از کشاورزان حمایت کنند و به آن‌ها بها بدهند دیگر نیازی به واردات میوه نخواهیم داشت.

 نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حقیقت این است که بیشتر میوه مصرفی کشور از خارج وارد می‌شود و این یعنی زایل کردن تمام زحمات و حقوق کشاورزان که با تمام وجود برای تولید میوه تلاش می‌کند.

ناصری درباره واردات میوه، تاکید کرد: ما با هرگونه واردات میوه به‌شدت مخالفیم به خاطر اینکه با واردات مرکبات به کشور بخش کشاورزی نابود می‌شود.

این نماینده درباره اثرات مخرب واردات مرکبات به کشور، توضیح داد: یکی از اثرات واردکردن مرکبات به کشور افزایش سرسام‌آور قیمت مرکبات است که این موضوع باعث نارضایتی مردم شده است.

وی تاکید کرد: دیگر کشاورزی مانند گذشته صرف ندارد و بالا بودن هزینه‌های تولید محصولات، پایین بودن قیمت فروش، وجود دلال‌ها و واسطه‌ها و بروز حوادث مختلف موجب دلسردی کشاورزان شده است.

سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس ادامه داد: اگر کشور می‌خواهد به اشتغال‌زایی و خودکفایی برسد باید تولیدکنندگان و صادرکنندگان را تشویق کند و اگر سیاست ما واردات میوه باشد باعث توقف تولید و صادرات در کشور می‌شود.

ورود انواع و اقسام محصولات کشاورزی بی‌کیفیت درحالی است که گلستان قطب مهم محصولات کشاورزی کشور بوده و بیش از 92 نوع محصول در آن تولید می‌شود و گلستان حدود 3.55 درصد تولیدات کشاورزی کشور را تامین می‌کند و سهم بسزایی در تامین محصولات کشور دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet