هدر موبایل
1390/02/10 09:17:08
سرویس استان ها
قادری خبر داد:

خودکفایی در تأمین نیاز فرآورده‌های نفتی در پالایشگاه‌های داخلی تا پایان برنامه پنجم

نماینده مردم شیراز در مجلس، شرایط استان فارس را برای جذب سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز مناسب خواند و گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه باید نیاز به فرآورده‌های نفتی داخل کشور را خودمان تأمین کنیم.
خودکفایی در تأمین نیاز فرآورده‌های نفتی در پالایشگاه‌های داخلی تا پایان برنامه پنجم نماینده مردم شیراز در مجلس، شرایط استان فارس را برای جذب سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز مناسب خواند و گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه باید نیاز به فرآورده‌های نفتی داخل کشور را خودمان تأمین کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/1689.jpg خودکفایی,در,تأمین,نیاز,فرآورده‌های,نفتی,در,پالایشگاه‌های,داخلی,تا,پایان,برنامه,پنجم Icana

"جعفر قادری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، شرایط استان فارس را برای سرمایه‌گذاری‌های نفتی مناسب خواند و افزود: استان فارس در شرایط ایده‌آلی از نظر اقلیمی برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه فرآورده‌های نفتی و گازی قرار دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان فارس یکی از استان‌های میزبان صنایع نفت و گاز و تولیدکننده نفت و گاز است؛ این استان همچنین در هم‌جواری با استان‌های نفت‌خیز کشور قرار دارد.

وی با تأکید بر این که فارس از لحاظ جغرافیایی در منطقه قطب تولید نفت کشور قرار دارد، گفت: 27 درصد نفت کشور در حوزه پارس جنوبی و شمالی تأمین می‌شود که افزون بر آن پالایشگاه شیراز هم اکنون روزانه 6هزار بشکه نفت، پالایش می‌کند.

 

کارشکنی محیط زیستی‌ها عامل ساخته نشدن پالایشگاه دوم شیراز

وی از کارشکنی سازمان محیط زیست شیراز در باره عدم صدور مجوز برای احداث پالایشگاه دوم شیراز خبر داد.

قادری ادامه داد: پالایشگاه میعانات گازی که در کنار پالایشگاه اصلی شهر احداث شده است به علت هم‌جواری با پارک ملی بمو که هم اکنون هیچ نشانی از پارک ندارد، نمی‌توان مجوز آغاز به کارش بگیرد.

وی با یادآوری این که در پایان برنامه پنجم، پالایش‌های نفتی باید در داخل کشور صورت بگیرد، تأکید کرد: باید از لحاظ کمیت افزایش تولید داشته باشیم.

 

استفاده از دانش بومی در پالایشگاه‌ها و واحد‌های صنعتی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که در پالایشگاه‌ها و شهرک‌های صنعتی شیراز از توانمندی‌های دانشجویان و دانشگاهیان به ویژه دانشگاه شیراز استفاده می‌‎شود، تصریح کرد: این حرکت شیرازی‌ها باید به‌مانند الگو برای سایر استان‌ها باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet