ایام محرم 1398
1390/02/07 09:05:50
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان مجلس؛

قیمت معاملاتی یک بشکه نفت در هر محموله 95 درصد متوسط بهای محموله های صادراتی تعیین شد

با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی قیمت نفت صادراتی از مبادی اولیه، قیمت معاملاتی یک بشکه نفت در هر محموله و برای نفت تحویلی به پالایشگاه های داخلی ۹۵ درصد متوسط بهای محموله های صادراتی نفت مشابه تعیین شد.
قیمت معاملاتی یک بشکه نفت در هر محموله 95 درصد متوسط بهای محموله های صادراتی تعیین شد با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی قیمت نفت صادراتی از مبادی اولیه، قیمت معاملاتی یک بشکه نفت در هر محموله و برای نفت تحویلی به پالایشگاه های داخلی 95 درصد متوسط بهای محموله های صادراتی نفت مشابه تعیین شد. https://cdn.icana.ir/d/019/3069.jpg قیمت,معاملاتی,یک,بشکه,نفت,در,هر,محموله,95,درصد,متوسط,بهای,محموله,های,صادراتی,تعیین,شد Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات  بخش درآمدی لایحه بودجه 90 در صحن مجلس با بند 12 این لایحه موافقت کردند.

به موجب این بند و به منظور اجرای احکام قانون برنامه پنجم توسعه رابطه مالی و نحوه تسویه حساب بین دولت (خزانه داری کل) و وزارت نفت از طریق شرکت های تابعه ذی ربط به میزان 14 و نیم درصد از ارزش نفت صادراتی و مبالغ واریزی نقدی بابت خوراک پالایشگاه های داخلی و میعانات گازی تحویلی به مجتمع های پتروشیمی و سایر شرکتها به عنوان سهم آن شرکت به منظور مصارف سرمایه ای و بازپرداخت قراردادهای بیع متقابل شرکت پس از کسر هزینه، معاف از مالیات و تقسیم سود سهام تعیین می شود.

به موجب جز الف بند 12 لایحه بودجه 90 نیز در راستای اعمال حق مالکیت و حاکمیت بر منابع نفت و گاز کشور و نیز به منظور اجرای احکام قانون برنامه پنجم توسعه، رابطه مالی و نحوه تسویه حساب بین دولت (خزانه‌داری کل) و وزارت نفت از طریق شرکت‌های تابعه ذی‌ربط بابت کلیه مصارف سرمایه‌ای و هزینه‌ای شرکت‌های یاد شده از جمله بازپرداخت تسهیلات بیع متقابل، بازپرداخت تسهیلات، تولید، حفظ سطح تولید و برداشت صیانتی و افزایش تولید نفت و گاز طبیعی، سرمایه‌گذاری و نیز هزینه صادرات با احتساب هزینه‌های حمل و بیمه (سیف)، به میزان 14.5درصد (شامل 10 درصد منظور در ماده 229 قانون برنامه پنجم توسعه) از ارزش نفت (نفت خام و میعانات گازی) صادراتی و مبالغ واریزی نقدی بابت خوراک پالایشگاه‌های داخلی و میعانات گازی تحویلی به مجتمع‌های پتروشیمی و سایر شرکت‌ها به عنوان سهم آن شرکت به منظور مصارف سرمایه‌ای و بازپرداخت قراردادهای بیع متقابل شرکت پس از کسر هزینه‌ها، معاف از مالیات و تقسیم سود سهام تعیین می‌شود.

همچنین وزارت نفت از طریق شرکت‌های دولتی تابعه ذی‌ربط مکلف است معادل 85.5 درصد بقیه ارزش موارد مذکور را به حساب بستانکار دولت (خزانه‌داری کل کشور) منظور و به شرح مقررات این بند با دولت (خزانه‌داری کل کشور) تسویه حساب نماید. مفاد این حکم جایگزین مفاد تبصره (38) دائمی قانون بودجه سال 1358 کل کشور می‌شود.

قیمت نفت صادراتی از مبادی اولیه، قیمت معاملاتی یک بشکه نفت در هر محموله و برای نفت تحویلی به پالایشگاه‌های داخلی و مجتمع‌های پتروشیمی و سایر شرکت‌ها 95 درصد متوسط بهای محموله‌های صادراتی نفت مشابه در هر ماه شمسی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet