خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/07 09:27:15
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفری:‏

متولیان فرهنگی و اجتماعی دیدگاه مشترکی درباره حجاب ندارند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن انتقاد از غفلت در تبیین نشدن زیبایی‌های حجاب در رسانه‌ملی، گفت که متولیان فرهنگی و اجتماعی کشور دیدگاه مشترکی درباره حجاب ندارند.
متولیان فرهنگی و اجتماعی دیدگاه مشترکی درباره حجاب ندارند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن انتقاد از غفلت در تبیین نشدن زیبایی‌های حجاب در رسانه‌ملی، گفت که متولیان فرهنگی و اجتماعی کشور دیدگاه مشترکی درباره حجاب ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/2769.jpg متولیان,فرهنگی,و,اجتماعی,دیدگاه,مشترکی,درباره,حجاب,ندارند Icana

بهروز جعفری نماینده مردم سمیرم و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس با انتقاد از وضعیت بدحجابی و بی‌حجابی‌های رایج در جامعه، گفت: یکی از دلایل افزایش بدحجابی‌های جامعه یکسان نبودن دیدگاه‌های متولیان امور فرهنگی و اجتماعی کشور با یکدیگر است؛ متولیان فرهنگی و اجتماعی دیدگاه مشترکی درباره حجاب ندارند.

وی افزود: ما باید تکلیف خودمان را با حجاب روشن کنیم که آیا می‌خواهیم حجاب را ترویج کنیم یا بی‌حجابی را؛ آنچه کارشناسان دینی ما در تعریف حجاب می‌گویند به هیچ عنوان در سینما رعایت نمی‌شود و در مقابل برخی خانم‌های بازیگر که الگوی دختران ما هستند اعتقادی به حجاب و پوشش اسلامی ندارند. ما باید این دو دیدگاه را بررسی کنیم و این باور را که می‌خواهیم جامعه اسلامی داشته باشیم را در ذهن خود تقویت کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه صدا و سیما تمایل چندانی برای حراست از حریم حجاب اسلامی ندارد، گفت: وقتی دختران نوجوان ما در رسانه ملی می‌بینند که دختران باهوش و زیبا بی‌حجاب هستند و در مقابل دختران کج سلیقه و کندذهن محجبه‌اند چه انتظاری از این دختر نوجوان است که چادر بر سر کنند.

جعفری با بیان اینکه رسانه ملی باید معنای واقعی، اسلامی و ارزشی حجاب را به دختران و خانم‌های ایرانی تشریح کند گفت که اگر زیبایی‌های حجاب اسلامی بیشتر تبیین شود بدحجابی قطعا در جامعه منفعل خواهد شد.

وی با بیان اینکه ادعای فردی بودن بحث حجاب شبهه‌ای غربی و کاملا غیرانسانی است گفت که این موضوع تنها حریم خصوصی افراد مربوط می‌شود، یک خانم نمی‌تواند ادعا کند که می‌خواهد آزاد باشد اما در جامعه جوانان کشور را مورد حمله روانی و فکری قرار بده.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: خانم‌هایی که اقدام به تحریک جنسی جوانان می‌کنند در حقیقت وارد حریم دیگران می‌شوند و این موضوع اهانت به حقوق جامعه است و مسئولان نظارتی و اجرایی یک جامعه برای حراست از حقوق افراد باید با این افراد که بیشتر بیماران روانی هستند برخورد کن.

جعفری در پایان از نیروی انتظامی خواست تا به قانون عفاف و حجاب عمل کرده و با ناهنجاری‌های اخلاقی مقابله کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet