ایام محرم 1398
1390/02/07 14:01:00
سرویس اجتماعی
قاضی‌زاده هاشمی:

سازمان‌های بیمه‌گر بار مالی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را نمی‌پذیرند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان‌های بیمه‌گر نسبت به پذیرش بار مالی ناشی از اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مقاومت می‌کنند.
سازمان‌های بیمه‌گر بار مالی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را نمی‌پذیرند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان‌های بیمه‌گر نسبت به پذیرش بار مالی ناشی از اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مقاومت می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/2531.jpg سازمان‌های,بیمه‌گر,بار,مالی,قانون,تعرفه‌گذاری,خدمات,پرستاری,را,نمی‌پذیرند Icana

 "امیر حسین قاضی زاده‌هاشمی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: تصور می‌کنم که تاکنون مجلس پیگیری موثری برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری نداشته است و طبیعتاً بار مالی لازم برای اجرای آن مهمترین مانع برسر راه اجرای این قانون است.

نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید از بودجه سلامت که بین بخش‌های مختلف توزیع می‌شود سهم و اعتبار مورد نیاز اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری جدا و به این حوزه تعلق بگیرد.

وی ادامه داد: برای اجرای این قانون باید بار مالی آن از سوی سازمان‌های بیمه‌گر تأمین شود در غیر این صورت، این بار به مردم تحمیل می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: تاکنون سازمان‌های بیمه‌گر نسبت به پذیرش بار مالی ناشی از اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مقاومت کرده‌اند و شورای عالی بیمه نیز آن را تصویب نکرده است از این رو شاهد اجرای این قانون در کشور نبوده‌ایم.

وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم در سال جاری شاهد اجرا شدن دوره آزمایشی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از سوی وزارت بهداشت باشیم، حداقل با اجرای این برنامه بخشی از درخواست‌های جامعه پرستاری پاسخ داده شده است.

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مصوب مجلس شورای‌اسلامی است که بهبود کیفی خدمات پرستاری، افزایش درآمد بیمارستان‌ها و تحمیل نشدن بار مالی اضافی به مردم را به دنبال خواهد داشت.

بر اساس این آیین‌نامه، اجرای این قانون کیفیت ارائه خدمات پرستاری و درنهایت میزان رضایت مردمی از نحوه دریافت خدمات و مراقبت‌های درمانی را افزایش می‌دهد و مسئولیت حقوقی هر پرستار نیز درقبال خدمتی که انجام می‌دهد مشخص خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet