شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/02/07 09:34:20
سرویس صحن
نمایندگان بانک مرکزی را مکلف کردند:

واریز 20 درصد از درآمدهای نفتی به حساب صندوق توسعه ملی

نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۰ ، بانک مرکزی را مکلف کردند که ۲۰ درصد از درآمدهای حاصل از صادرات نفت خام و میعانات گازی را به حساب صندوق توسعه ملی واریز نماید.
واریز 20 درصد از درآمدهای نفتی به حساب صندوق توسعه ملی نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه 90 ، بانک مرکزی را مکلف کردند که 20 درصد از درآمدهای حاصل از صادرات نفت خام و میعانات گازی را به حساب صندوق توسعه ملی واریز نماید. https://cdn.icana.ir/d/019/1446.jpg واریز,20,درصد,از,درآمدهای,نفتی,به,حساب,صندوق,توسعه,ملی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس چهارشنبه (7 اردیبهشت) در ادامه بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه 90 با جزء (ب) از بند 12 این لایحه موافقت کردند.

جزء ب بند 12 لایحه بودجه 90 ناظر بر تکلیف وزارت نفت جهت واریز درآمدهای نفتی به خزانه‌داری کل کشور ظرف سه ماه و نیز سهم صنعت نفت و صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی است.

به موجب جزء (ب) از بند 12 لایحه بودجه نمایندگان مردم، وزارت نفت را مکلف کردند که کلیه منابع و دریافت‌های حاصل از صادرات نفت خام و میعانات گازی را به هر صورت، پس از کسر بازپرداخت‌های بیع متقابل بلافاصله به طور مستقیم از طریق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به حساب‌های مربوط در خزانه‌داری کل کشور با وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه ذی‌ربط تسویه حساب کند.

همچنین بانک مرکزی مکلف شد از وجوه حاصل از درآمدهای نفتی هر ماه 14.5 درصد سهم وزارت نفت را از طریق شرکت‌های تابعه ذی‌ربط با احتساب بازپرداخت‌های بیع متقابل (با اعلام خزانه) واریز نماید.

با موافقت نمایندگان با جزء (ب) بند 12 لایحه بودجه 90 بانک مرکزی مکلف شد 20 درصد سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را به حساب مربوطه واریز کند.

به موجب تبصره 2 جزء (ب) بند 12 لایحه بودجه، نمایندگان مردم در راستای تحقق اصول قانون برنامه پنجم توسعه بانک مرکزی جمهوری اسلامی را مکلف کردند؛ 20 درصد از وجوه حاصل از صادرات فرآورده‌های نفتی در پالایشگاه‌هایی که از قیمت خوراک موضوع این جزء استفاده می‌کنند و 20 درصد صادرات گاز طبیعی پس از کسر ارزش گاز خام طبیعی وارداتی را نیز به حساب صندوق توسعه ملی واریز نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet