خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1390/02/07 10:40:27
سرویس اجتماعی
نظری مهر:

اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به صورت جدی در حال پیگیری است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از اجرا نشدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در کشور به دلیل بار مالی خبر داد و گفت: اجرای این قانون به صورت جدی در حال پیگیری است.
اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به صورت جدی در حال پیگیری است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از اجرا نشدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در کشور به دلیل بار مالی خبر داد و گفت: اجرای این قانون به صورت جدی در حال پیگیری است. https://cdn.icana.ir/d/019/2539.jpg اجرای,قانون,تعرفه‌گذاری,خدمات,پرستاری,به,صورت,جدی,در,حال,پیگیری,است Icana

"محمد جواد نظری مهر" در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این مطلب افزود: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری همچنان در بیمارستان‌های تهران به صورت پایلوت اجرا نشده است چرا که بحث مالی این موضوع مطرح است و اعتبارات آن هنوز تامین نشده است.

نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن و بندرگز ادامه داد: موضوع اجرایی شدن قانون تعرفه‌گذاری خدمت پرستاری از سوی سازمان نظام پرستاری به صورت جدی در حال پیگیری است.

وی با اشاره به این که قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری قرار بود از ابتدای اسفند سال 89 در 12 بیمارستان تهران به صورت پایلوت اجرا شود، اظهار داشت: اجرا نشدن این موضوع سبب نارضایتی در پرستارانشده است

وی گفت: سیاست‌گذاران همچون شورایعالی بیمه تنها بعد مادی این موضوع را می‌سنجند و به موفقیت در درمان، افزایش رضایت‌مندی مردم و کاهش استهلاک تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌ها فکر نمی‌کنند.

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مصوب مجلس شورای‌اسلامی است که بهبود کیفی خدمات پرستاری، افزایش درآمد بیمارستان‌ها و تحمیل نشدن بارمالی اضافی به مردم را به دنبال خواهد داشت.

تعرفه‌های خدمات پرستاری پس از تعریف شرح وظایف، بسته‌های خدمتی، استانداردها و چک لیست‌های کنترل از سوی سازمان نظام پرستاری با همکاری وزارت بهداشت به صورت نظام پرداخت روزانه و باتوجه به کیفیت و سختی کار و جلب رضایت بیمار تعریف شده است.

بر اساس این آیین‌نامه، اجرای این قانون کیفیت ارائه خدمات پرستاری و درنهایت میزان رضایت مردمی از نحوه دریافت خدمات و مراقبت‌های درمانی را افزایش می‌دهد و مسئولیت حقوقی هر پرستار نیز درقبال خدمتی که انجام می‌دهد مشخص خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet