خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/07 09:58:22
سرویس صحن
با تصویب نمایندگان مجلس؛

درآمدهای ریالی و ارزی شرکت‌های نفتی به بانک مرکزی واریز می‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی گزارش نهایی کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۰، شرکت‌های دولتی تابعه وزارت نفت را به واریز درآمدهای ریالی و ارزی به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف کردند.
درآمدهای ریالی و ارزی شرکت‌های نفتی به بانک مرکزی واریز می‌شود نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی گزارش نهایی کمیسیون تلفیق از بودجه سال 90، شرکت‌های دولتی تابعه وزارت نفت را به واریز درآمدهای ریالی و ارزی به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/3071.jpg درآمدهای,ریالی,و,ارزی,شرکت‌های,نفتی,به,بانک,مرکزی,واریز,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، نمایندگان در نشست امروز صبح (چهارشنه هفتم اردیبهشت) در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه با جزء چ بند 12 ماده واحد موافقت کردند.

بر اساس موافقت نمایندگان، مقرر شد در اجرای مواد 39 و 76 قانون محاسبات عمومی کشور شرکت‌های دولتی تابعه وزارت نفت، همه درآمدهای ریالی و ارزی خود را به حساب‌دهی متمرکز وجوه ریالی و ارزی که از طریق خزانه‌داری کل کشور به نام آنها نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران افتتاح می‌شود، واریز کنند.

در ماده 39 قانون محاسبات عمومی کشور آمده است وجوهی که از محل درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار منظور در بودجه کل کشور وصول می‌شود و همچنین در درآمدهای شرکت‌های دولتی به استثنای بانک‌ها و مؤسسه‌های اعتباری و شرکت‌های بیمه باید به حساب‌های خزانه که در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران افتتاح می‌شود، تحویل شود. خزانه مکلف است ترتیب لازم را بدهد که شرکت‌های دولتی بتوانند در حدود بودجه مصوب از وجوه خود استفاده کنند.

همچنین ماده 76 این قانون تأکید دارد که برای وزارتخانه‌ها و مؤسسه‌های دولتی و شرکت‌های دولتی و واحدهای تابعه آنها در مرکز شهرستان‌ها حسب مورد از طرف خزانه و با نمایندگی خزانه در استان‌ها در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سایر بانک‌های دولتی که از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نمایندگی داشته باشند به تعداد مورد نیاز حساب‌های بانکی برای پرداخت‌های مربوط افتتاح خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet