خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/07 09:54:13
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عباسپور تهرانی‌فرد:

رسانه‌ها از بزرگ‌نمایی در اختلاف‌نظرها میان مسوولان اجتناب کنند

علی عباسپورتهرانی‌فرد معتقد است که نخبگان کشور و رسانه‌ها نباید در موضوع اختلاف نظر‌ها یا شایعاتی در این زمینه، به مباحث دامن بزنند.
رسانه‌ها از بزرگ‌نمایی در اختلاف‌نظرها میان مسوولان اجتناب کنند علی عباسپورتهرانی‌فرد معتقد است که نخبگان کشور و رسانه‌ها نباید در موضوع اختلاف نظر‌ها یا شایعاتی در این زمینه، به مباحث دامن بزنند. https://cdn.icana.ir/d/019/987.jpg رسانه‌ها,از,بزرگ‌نمایی,در,اختلاف‌نظرها,میان,مسوولان,اجتناب,کنند Icana

نماینده مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: ممکن است بحث‌هایی بین مسوولان انجام شده و نقطه‌نظرات مختلفی وجود داشته باشد، اما این نقطه‌نظرات زمانی که رسانه‌ای می‌شود ممکن است با تعبیرات درستی روبرو نشود و ابعاد قضیه براساس برداشت شخص یا تفکر گوینده بزرگنمایی شود و نهایتا جامعه از این وضعیت آسیب ببیند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان این‌که یکپارچگی و وحدت یکی از مهم‌ترین اصولی است که ما را در طول 32 سال عمر انقلاب حفظ کرده است گفت: اگر این اختلاف‌نظرها به سطح رسانه‌ها کشیده شود وحدت جامعه خدشه‌دار می‌شود.

به گفته وی، اگر اختلافی نیز وجود داشته باشد جایگاه آن در قانون اساسی کاملا مشخص شده و در این رابطه نظر مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب است.

عباسپور تاکید کرد: فصل‌الخطاب بودن نظر مقام معظم رهبری باید برای همه مسوولان و نخبگان کشور ملاک باشد، چرا که اصولا نفعی که از این موضوع (وحدت) عاید جامعه می‌شود به مراتب بیشتر از آن است که یک فرد بخواهد با دیدگاه خود نظر خود را به کرسی بنشاند.

وی با اشاره به رسالت رسانه‌ها در انعکاس حقایق اظهار داشت: وقتی شایعات بالا می‌گیرد رسانه‌هایی از تفکرات مختلف، بسته به این‌که به کدام گرایش و تفکر نزدیک‌ترند به آن بعد از شایعه و موضوع پر و بال می‌دهند ودر نتیجه جامعه در تشویش افکار فرو می‌رود.

به گفته وی، این در حالی است که رسانه‌ها باید سعی کنند به اختلاف‌نظرات دامن نزنند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: البته اختلاف‌نظرهایی که بر مبانی علمی و در موضوعات کارشناسی صورت می‌گیرد متفاوت از اختلاف‌نظرهای میان مسوولان و جناح‌بندی‌های سیاسی است، از این رو رسانه‌ها باید از بزرگ‌نمایی در اختلاف‌نظرها میان مسوولان اجتناب کنند

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet