ایام محرم 1398
1390/02/07 12:22:10
سرویس اجتماعی
حسنی بافرانی:

پیگیر اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری هستیم

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان از پیگیری اعضای این کمیسیون برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری خبر داد.
پیگیر اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری هستیم عضو کمیسیون بهداشت ودرمان از پیگیری اعضای این کمیسیون برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/2535.jpg پیگیر,اجرای,قانون,تعرفه‌گذاری,خدمات,پرستاری,هستیم Icana

"حسین حسن بافرانی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری قرار بود در بیمارستان‌های تهران به صورت پایلوت اجرا شود، که نشد چرا که مساله اعتبار مالی این موضوع مطرح است و هنوز این اعتبار تامین نشده است، این وظیفه وزیر بهداشت و درمان است که با پیگیری‌های خود بودجه اجرایی شدن این قانون را تامین کند.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مساله تنها وظیفه وزارت بهداشت نیست، بلکه باید موضوع اجرایی شدن قانون تعرفه‌گذاری خدمت پرستاری ازسوی سازمان نظام پرستاری نیزبه صورت جدی پیگیری شود.

وی همچنین افزود: رئیس سازمان نظام پرستاری چندی پیش در این مورد اعلام کرده بود قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از ابتدای اسفند سال 89 در 12 بیمارستان منتخب شامل تامین اجتماعی، نیروی مسلح، بیمارستان دولتی و خصوصی تهران به صورت پایلوت اجرا خواهد شد، اما اینگونه نشد و همین مساله نارضایتی جامعه پرستاری را به‌دنبال داشت.

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مصوب مجلس شورای‌اسلامی است که بهبود کیفی خدمات پرستاری، افزایش درآمد بیمارستان‌ها و تحمیل نشدن بارمالی اضافی به مردم را به دنبال خواهد     داشت

تعرفه‌های خدمات پرستاری پس از تعریف شرح وظایف، بسته‌های خدمتی، استانداردها و چک لیست‌های کنترل از سوی سازمان نظام پرستاری با همکاری وزارت بهداشت به صورت نظام پرداخت روزانه و باتوجه به کیفیت و سختی کار و جلب رضایت بیمار تعریف شده است.

براساس این آیین‌نامه، اجرای این قانون کیفیت ارائه خدمات پرستاری و درنهایت میزان رضایت مردمی از نحوه دریافت خدمات و مراقبت‌های درمانی را افزایش می‌دهد و مسئولیت حقوقی هر پرستار نیز درقبال خدمتی که انجام می‌دهد مشخص خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet