شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/02/07 10:31:12
سرویس اقتصادی
جواد آرین‌منش:

تحقق جهاد اقتصادی منوط به همت مضاعف است

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: تحقق جهاد اقتصادی منوط به همت مضاعف و عزم ملی است.
تحقق جهاد اقتصادی منوط به همت مضاعف است رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: تحقق جهاد اقتصادی منوط به همت مضاعف و عزم ملی است. https://cdn.icana.ir/d/019/2820.jpg تحقق,جهاد,اقتصادی,منوط,به,همت,مضاعف,است Icana

به گزارش روزنامه قدس خراسان رضوی، "جواد آرین منش" در نشست اخیرشورای اداری شهرستان مشهد افزود: عزم جدی دولت برای ایجاد 5/2 میلیون فرصت شغلی در سال‌جاری امری بی‌سابقه است که می‌تواند موجب جهش اقتصادی در کشور شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشور ما در جریان بحران اقتصادی جهان خیلی خوب دوام آورد و هرچند در این زمینه مشکلاتی ایجاد شد اما با توجه به اهداف تعریف شده در برنامه پنجم توسعه و چشم‌انداز 20 ساله و وجود زمینه‌ها و بسترهای لازم به‌نظر می‌رسد موفق عمل کردیم. او افزود: پایین آوردن میزان بیکاری که هم اینک 13 تا 14 درصد است به هفت درصد در پایان برنامه پنجم توسعه و تک رقمی شدن میزان تورم از جمله مسائلی است که باید عزم ملی و همت مضاعف در همه ارگانها و سازمانها برای این منظور باشد.

آرین منش اظهار داشت: اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها که بخشی از جهاد اقتصادی محسوب می‌شود به‌طور طبیعی مقداری بر میزان تورم کشور افزود اما با مدیریت همه جانبه نباید اجازه داد تا تورم بیشتر شود زیرا به تبع آن در مردم نارضایتی ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه گفت: انتخابات مجلس نهم در پایان سال‌جاری قرار دارد که مهم‌ترین کار، افزایش میزان مشارکت سیاسی مردم همانند سال‌های گذشته است.

وی تصریح کرد: قطعا میزان رضایتمندی در میزان مشارکت مردم و عرصه‌های انتخاباتی تاثیرگذار است و باید توجه داشت که پایین آمدن میزان مشارکت مردم شرایط کشور را در عرصه بین‌المللی تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

نماینده مشهد گفت: اگر رشد اقتصادی کشور را 5/1 درصد در نظر بگیریم، در پایان برنامه پنجم اوسعه به‌طور متوسط این رقم باید به هشت درصد برسد لذا حضور جدی در این عرصه لازم است.

وی با بیان اینکه سال 90 سال خوبی برای کشور در عرصه اقتصاد است افزود: وجود صندوق توسعه ملی که به دستور رهبری ایجاد شد و اندوخته آن از محل 20 درصد از درآمدهای ناشی از فروش نفت و گاز تامین می‌شود، بستر مناسبی برای رشد است.

او ادامه داد: هم اینک 15 هزار میلیارد دلار ذخیره این صندوق است که با دو برابر شدن آن در سال‌جاری می‌توان تحولی عظیم در عرصه اقتصاد ایجاد کرد.

 

رشد اقتصادی در پایان برنامه پنجم باید به ۸درصد برسد

رشد اقتصادی کشور باید در پایان برنامه پنجم توسعه به‌طور متوسط به ۸درصد برسد. به گزارش خراسان، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد در سال ۹۰، با بیان اینکه اگر رشد اقتصادی کشور را یک و نیم درصد در نظر بگیریم، باید تا پایان برنامه پنجم توسعه به ۸درصد برسد، گفت: یک سوم این رشد از محل بهره وری یعنی استفاده مطلوب و مناسب از نیروی انسانی و امکانات موجود صورت می‌گیرد.

جواد آرین منش با یادآوری اینکه در شرایطی می‌خواهیم این کار را انجام دهیم که چند اقدام مهم را به‌طور همزمان در حال اجرا داریم، افزود: یکی از این اقدامات اجرای اصل ۴۴قانون اساسی است به‌گونه‌ای که باید تا پایان برنامه پنجم توسعه، ۲۵درصد اقتصاد کشور تعاونی شود.

وی با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها نیز اظهار داشت: اجرای این قانون اقدام مهم دیگری است که امسال آثار اقتصادی آن بیش از سه ماه گذشته نمایان می‌شود و به‌دنبال خود مقداری تورم خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet