شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/02/07 10:27:41
سرویس دیگر رسانه‌ها_
تجری:

اصحاب رسانه در جهت حفظ آرامش روانی در جامعه تلاش کنند

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: افراد شاخص سیاسی، جریانات و اصحاب رسانه و دست‌اندرکاران در جهت‌دهی فکری در جامعه باید با مدنظر قرار دادن آرامش روانی به صورت یک واجب و ضرورت، در جهت حفظ این آرامش در جامعه تلاش کنند.
اصحاب رسانه در جهت حفظ آرامش روانی در جامعه تلاش کنند یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: افراد شاخص سیاسی، جریانات و اصحاب رسانه و دست‌اندرکاران در جهت‌دهی فکری در جامعه باید با مدنظر قرار دادن آرامش روانی به صورت یک واجب و ضرورت، در جهت حفظ این آرامش در جامعه تلاش کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/1582.jpg اصحاب,رسانه,در,جهت,حفظ,آرامش,روانی,در,جامعه,تلاش,کنند Icana

فرهاد تجری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر حفظ آرامش و القای نبود دو دستگی در کشور گفت: اصحاب رسانه بایستی با توجه به مصالح نظام، مطالب را در جهت آرامش روانی کشور منعکس کنند، چرا که ممکن است حتی نحوه‌ی چینش و ادبیات یک خبر باعث ایجاد اختلاف سیاسی در جامعه شود.

نماینده‌ی مردم قصرشیرین در مجلس در ادامه تاکید کرد: عملکرد آحاد ملت اعم از شهروندان عمومی و خواص مدیریتی، سیاسی، رسانه‌ای و مطبوعاتی در جهت ایجاد آرامش روانی درجامعه و حفظ مصالح نظام و کشور منجر به خدشه وارد نشدن به انسجام ملی و همدلی مسئولان و مردم می‌شود.

تجری در ادامه تاکید کرد:‌ البته هیچ‌گاه نباید یک موضوع و اختلاف سلیقه در عملکرد و رفتار افراد در یک برهه و مقطع کوتاه مورد قضاوت قرار گیرد؛ مردم در سنجش عملکرد افراد و مسئولان بایستی کل عملکردشان را در برهه زمانی مورد بررسی قرار دهند و به خاطر یک رفتار همه‌ی کارهایشان را زیر سوال نبرند.

وی هم‌چنین با بیان این که در هر سیستم حکومتی و نظامی اختلاف سلیقه و نگرش‌های خاص مدیریتی وجود دارد که با تدبیر حکیمانه نباید به بحران ‌تبدیل شود، گفت: این امر در قضیه اخیر استعفای وزیر اطلاعات، پذیرش آن از سوی رییس جمهور و عدم پذیرش آن از سوی مقام معظم رهبری به عنوان موضوع مدیریتی رخ داد.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه یادآور شد: مقام معظم رهبری بر اساس ساختار حاکمیتی و قانون اساسی و هم‌چنین به عنوان مرجع هماهنگ کننده‌ی قوا و مدیریت کلان کشور با داشتن جایگاه معنوی و ولایی ولایت فقیه در موضوع استعفای وزیر اطلاعات ورود پیدا کرده و این مشکل را حل نمودند.

تجری افزود: معمولا در چنین شرایطی اقدامات تحریک‌آمیز و محرک احساسات انجام می‌شود تا با خارج شدن روال کار از حالت عادی به موضوعی پرحاشیه،‌ شرایط به صورت بحرانی نشان داده شود، به طوری که در این موضوع عده‌ای در داخل و خارج تلاش کردند تا استعفای وزیر اطلاعات را به عنوان موضوعی بحرانی القا نمایند؛ در چنین مقطعی همه‌ی شخصیت‌ها و قوای کشور ملزم به تبعیت از نظرات ولی فقیه و مقام معظم رهبری هستند.

وی خاطرنشان کرد: البته در این مورد برخی موضع‌گیری‌های اشخاص باعث شد که نه تنها مشکل حل نشود، بلکه منجر به ایجاد تنش در جامعه ‌گردد که با توصیه‌ی مقام معظم رهبری این اتفاق رخ نداد.

این نماینده‌ی اصولگرای مجلس هشتم هم‌چنین در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: با این توصیه‌ی رهبر معظم انقلاب، موضع‌گیری خواص و نخبگان باید طوری باشد که منجر به تهییج سیاسی و دو دستگی در ساختار مدیریتی کشور نشود.

 

وی در ادامه توضیح داد: با توجه به لزوم انجام اقداماتی عاقلانه در این شرایط برای به وجود نیامدن آثار غیرقابل جبران برای کشور، موضع‌گیری نخبگان سیاسی و مدیریتی و افراد تاثیرگذار در داخل باید به گونه‌ای باشد که شرایط را بحرانی‌تر نکنند.

تجری در پایان گفت: از آن جا که در مساله‌ی اخیر، عده‌ای در خارج از کشور به دنبال ایجاد شکاف بین نظام و دولت بودند، باید توجه کنیم که بازیگر جریان سازی خارج از کشور نشویم و اجازه ندهیم به خاطر اختلاف سلیقه‌ی اداری، اساس کشور و نظام با چالش مواجه شود.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet