هدر موبایل
1390/02/07 10:33:02
سرویس فرهنگی

حضور کتابخانه مجلس با بیش از 60 اثر جدید در نمایشگاه کتاب تهران

"کاظم آل‌رضا" مدیر نشر مرکز پژوهش کتابخانه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کتابخانه مجلس با بیش از ۶۰ اثر جدید و ۲۰۰ عنوان از منشورات خود در نمایشگاه کتاب تهران ،گفت: کتابخانه مجلس شورای اسلامی امسال نیز به مانند سال‌های گذشته تلاش دارد تا حضور موثر و چشمگیری در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران داشته باشد.
حضور کتابخانه مجلس با بیش از 60 اثر جدید در نمایشگاه کتاب تهران "کاظم آل‌رضا" مدیر نشر مرکز پژوهش کتابخانه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کتابخانه مجلس با بیش از 60 اثر جدید و 200 عنوان از منشورات خود در نمایشگاه کتاب تهران ،گفت: کتابخانه مجلس شورای اسلامی امسال نیز به مانند سال‌های گذشته تلاش دارد تا حضور موثر و چشمگیری در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/3333.jpg حضور,کتابخانه,مجلس,با,بیش,از,60,اثر,جدید,در,نمایشگاه,کتاب,تهران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، به نقل از کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس «کاظم آل‌رضا» مدیر نشر مرکز پژوهش کتابخانه مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب گفت: کتابخانه مجلس شورای اسلامی امسال نیز به مانند سال‌های گذشته تلاش دارد تا حضور موثر و چشمگیری در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران داشته باشد.

وی ادامه داد: بر این اساس مرکز پژوهش کتابخانه مجلس شورای اسلامی انتشار 20 اثر جدید را برای ارائه در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ار ماه‌ها بیش در دست اقدام دارد، که تا امروز برخی از این آثار منتشر و برخی دیگر زیر چاپ هستند تا در نمایشگاه عرضه شوند.

آل‌رضا تصریح کرد: برخی از این آثار عبارتند از گنجینه بهارستان (علوم و قرآنی و روایی 4)،  سفرنامه مازندران، خاطرات فاطمی قمی، شرفنامه،  رسائل پیر جمال (2)،  کلمات الشعراء، سفینه خوشگو (2)، مغولان در هند، مزارات خوی، فهرست نسخه‌های خطی کتابخانة مجلس (ج 29)، تاریخ صاحبقرانی و....

این مسئول افزود: کتابخانه مجلس شورای اسلامی پس از حضور در نمایشگاه کتاب سال گذشته تا امروز نیز بیش از 40 اثر منتشر کرده‌است که همگی در زمره بهترین‌ها قرار دارند، این آثار نیز به هماره تازه‌های نشر این کتابخانه در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارائه می‌شود.

آل‌رضا افزود: غرفه کتابخانه مجلس شورای اسلامی نیز به مانند سال گذشته در طبقه همکف شبستان قرار دارد با این تفاوت که امسال علاوه بر کتابخانه، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و انتشارات روابط عمومی مجلس شورای اسلامی نیز در این غرفه حضور داشته و تازه‌های خود را ارائه خواهند کرد.

وی علاوه بر نسخه‌های مکتوب، لوح‌های فشرده‌ای که حاوی مجموعه مطبوعات فارسی ایران‌اند را از دیگر محصولات این غرفه یاد کرد و گفت: قرار است در 14 لوح فشرده تمامی مطبوعات فارسی ایرانی از قبیل مجله دعوة الاسلام، الدین و الحیات، مسلمین، مجموعه مقالات تاریخی مجله خواندنی‌ها و ... عرضه شوند.

وی در پایان با بیان این مطلب که کلیه آثار کتابخانه مجلس شورای اسلامی در بیسشت و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با تخفیف 20 درصدی ارائه می‌شوند، گفت: البته برای محققان خاص تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر گرفته‌ایم.

یادآوری می‌شود، کارشناسان بخش فراهم‌آوری کتابخانه مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تهیه فهرست انتشارات ناشران داخلی و خارجی و تشخیص نیازهای کتابخانه و مراجعان، منابع مورد نیاز خود را شناسایی کرده و قصد دارد از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا سقف 300 میلیون تومان کتاب خریداری کند.

هم‌چنین این کتابخانه نشست رونمایی و بررسی یکی از تازه‌های نشر خود را نیز برگزار خواهد کرد که اطلاعات آن به زودی اعلام می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet