هدر موبایل
1390/02/07 10:36:30
سرویس فرهنگی

کتاب دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری منتشر شد

کتاب '"دغدغه‌های فرهنگی" شرح مزجی یکی از بیانات محوری مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۳ است که با استفاده از دیگر بیانات معظم له تکمیل و اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ روانه بازار شده است.
کتاب دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری منتشر شد کتاب '"دغدغه‌های فرهنگی" شرح مزجی یکی از بیانات محوری مقام معظم رهبری در سال 1373 است که با استفاده از دیگر بیانات معظم له تکمیل و اردیبهشت ماه سال 1390 روانه بازار شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/294.jpg کتاب,دغدغه‌های,فرهنگی,مقام,معظم,رهبری,منتشر,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، کتاب 'دغدغه های فرهنگی' شرح مزجی یکی از بیانات محوری مقام معظم رهبری در سال 1373 است که با استفاده از دیگر بیانات معظم له تکمیل و اردیبهشت ماه سال 1390 روانه بازار شده است.

این کتاب توسط موسسه جهادی تهیه و منتشر شده است. این موسسه پیش از این نرم افزار'صهبای بیانات امام خامنه ای' را نیز منتشر کرده است.

'دغدغه های فرهنگی 'به 'سبک شرح مزجی' به صورت ترکیبی تهیه شده است؛ به گونه ای که متن با شرح متن به گونه ای در هم آمیخته اند که متنی جدید به وجود آورده است.برای انجام این سبک، تمامی کلمات کلیدی سخنان حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی،استخراج و درمورد بعضی کلمات تحقیق شده است.

جهت فهم بیشتر متن،تحقیقاتی بر روی بسیاری از واژگان با استفاده از منابع متنوع و مطمئن و حتی المقدور منطبق بردیدگاه ایشان انجام گرفته و مجموعه مفصلی از اسامی و وقایع، جمع آوری و تنظیم شده که به صورت پی نوشت در انتهای کتاب آمده است.

متن محوری کتاب، مربوط به دیدار مقام معظم رهبری با فعالان و مسوولان حوزه‌ فرهنگ در تاریخ 22 تیرماه 73 است.

بعد از فصل اول که 'طرح دغدغه' مطرح می‌شود، سه فصل به عنوان پیشنیاز آمده است. سه فصلِ 'منشا انقلاب اسلامی'،'فرهنگ و هنر ایران و انقلاب' و 'جریان روشنفکریِ بیمار' در مجموع به شرح تاریخچه جریان فرهنگی ایران بعد از ورود اسلام تا زمان پیروزی انقلاب می‌پردازد.

فصل 'جریان روشنفکری بیمار' نیز به بحث سه جریان روشنفکری بعد از پیروزی انقلاب یعنی جریان روشنفکری بیمار، جریان روشنفکری مذهبی و امتداد جریان روشنفکری بیمار می‌پردازد. این فصل، ریشه‌های این جریان را بررسی کرده و اطلاعات لازم را پیرامون ارتباط این جریان با انقلاب اسلامی به مخاطب می‌دهد.

بخش پایانی کتاب به تهدیدات، توقعات و نتیجه‌گیری می‌رسد. سیر این فصول بر اساس سخنان محوری مقام رهبری تنظیم شده است و ترتیب متن اصلی حفظ شده است.

کتاب 'دغدغه های فرهنگی' راه گشای امروز و چراغ راه آینده عرصه فرهنگی کشور است.

این کتاب در شمارگان 5 هزار نسخه و به قیمت 33 هزارریال عرضه شده است و توسط انتشارات موسسه جهادی در 270 صحفه منتشرشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet