خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/07 12:34:11
سرویس اجتماعی
حیدری دستنایی:

محدود کردن دانشگاه غیرانتفاعی حرکت اشتباهی است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه مدیریت دانشگاه علمی کاربردی دولتی است باید مشخص شود طرح واگذاری دانشگاه‌های غیر انتفاعی از چه منظری صورت می‌گیرد.
محدود کردن دانشگاه غیرانتفاعی حرکت اشتباهی است سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه مدیریت دانشگاه علمی کاربردی دولتی است باید مشخص شود طرح واگذاری دانشگاه‌های غیر انتفاعی از چه منظری صورت می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2472.jpg محدود,کردن,دانشگاه,غیرانتفاعی,حرکت,اشتباهی,است Icana

"نورالله حیدری دستانی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) در خصوص واگذاری موضوع واگذاری دانشگاه‌های غیرانتفاعی به موسسات علمی کاربردی اظهار داشت: باید مسئولان را دعوت کنیم و هدف آنها را از انجام این واگذاری بدانیم. چرا که این حرکت عکس آن است که ما در کمیسیون آموزش به دنبال آن هستیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: آنچه ما به دنبال آن هستیم رساندن فضای آموزشی کشور به شکلی غیر دولتی است، اما این حرکت با توجه به دولتی بودن دانشگاه علمی کاربردی برخلاف آن است که ما به دنبال آن هستیم.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ تصریح کرد: اگر با واگذاری دانشگاه غیرانتفاعی به موسسات علمی کاربردی به دنبال محدود کردن این دانشگاه و بردن آن زیر مجموعه دانشگاه علمی کاربردی باشند که این امر کاری غلط است، اما اگر درصدد دریافت حمایت از دانشگاه علمی کاربردی هستند می توان از ظرفیت‌های موجود در این دانشگاه بهره برد.

حیدری دستانی همچنین گفت: در کل باید با جمع آوری نظرات کارشناسان و مسئولان این امر از هدف این واگذاری مطلع شویم که اگر بحث دولتی تر کردن این دانشگاه مطرح شود کاری غیر ضروری و اگر مساله در اختیار گذاشتن ظرفیت های دولتی به میان آید راهی در راستای اهداف ملی کشور خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات  مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی اظهارات خود در مورد وضعیت دانشجویان دانشگاه غیر انتفاعی در صورت تایید این واگذاری عنوان کرد: همه چیز بسته به تصمیماتی دارد که در آینده گرفته خواهد شد. اگر وابستگی ایجاد شود این دانشجویان زیر مجموعه علمی کاربردی خواهند رفت و اگر مسئله حمایت دانشگاه علمی کاربردی از دانشگاه غیر انتفاعی پیش آید در وضعیت دانشجویان تاثیری نخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet