هدر موبایل
1390/02/07 11:43:35
سرویس صحن
ابوترابی در پاسخ به اخطار ادیانی:

واگذاری به بانک‌های دولتی در راستای بزرگ شدن دولت نیست

نایب‌رئیس مجلس در پاسخ به اخطار قانون اساسی نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار مبنی بر این که واگذاری شرکت هتل‌های هما به بانک‌های دولتی خلاف اصل ۴۴ و قانون برنامه پنجم توسعه است، گفت: این واگذاری نه با هدف کوچک‌ شدن و نه به منظور بزرگ شدن دولت مطرح شده است.
واگذاری به بانک‌های دولتی در راستای بزرگ شدن دولت نیست نایب‌رئیس مجلس در پاسخ به اخطار قانون اساسی نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار مبنی بر این که واگذاری شرکت هتل‌های هما به بانک‌های دولتی خلاف اصل 44 و قانون برنامه پنجم توسعه است، گفت: این واگذاری نه با هدف کوچک‌ شدن و نه به منظور بزرگ شدن دولت مطرح شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/239.jpg واگذاری,به,بانک‌های,دولتی,در,راستای,بزرگ,شدن,دولت,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، علی ادیانی راد در نشست امروز (چهارشنبه هفتم اردیبهشت) با استناد به اصل 44 قانون اساسی و احکام برنامه پنجم و سیاست‌های کلی نظام تصریح کرد: بارها عنوان شده واگذاری‌ها به گونه‌ای نباشد که دولت وارد آن شود؛ اما در جزء پ بند 30 عنوان شد شرکت‌های هتل‌های هما به بانک‌های دولت واگذار شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توجه داشت که بانک‌های دولتی یکی از اجزای دولت است و این واگذاری خلاف برنامه پنجم و کوچک‌شدن دولت است.

محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس با بیان این که گمان نمی‌کنم واگذاری به بانک‌های دولتی خلاف قانون باشد تصریح کرد: این واگذاری‌ها تنها انتقال بخشی به بخش دیگر و به منظور بزرگ و کوچک شدن دولت نیست.

در جزء پ بند 30 آمده است:

دولت اجازه دارد نسبت به واگذاری شرکت‌های هتل هما با اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله بانک‌های دولتی اقدام و وجوه حاصله را به خزانه واریز کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet