هدر موبایل
1390/02/07 12:33:44
سرویس صحن
موسوی در اخطار قانون اساسی:

دولت باید مکلف به اختصاص 10 درصد از منابع توسعه ملی به بخش کشاورزی باشد

نماینده مردم اردبیل در مجلس، در اخطار قانون اساسی تاکید کرد: باید دولت را مکلف به اختصاص ۱۰ درصد از منابع توسعه ملی به بخش حمایت از کشاورزی کنیم.
دولت باید مکلف به اختصاص 10 درصد از منابع توسعه ملی به بخش کشاورزی باشد نماینده مردم اردبیل در مجلس، در اخطار قانون اساسی تاکید کرد: باید دولت را مکلف به اختصاص 10 درصد از منابع توسعه ملی به بخش حمایت از کشاورزی کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/497.jpg دولت,باید,مکلف,به,اختصاص,10,درصد,از,منابع,توسعه,ملی,به,بخش,کشاورزی,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "سیدکاظم موسوی" در جلسه علنی امروز مجلس چهارشنبه (7 اردیبهشت) و در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه 90 با استناد به بند 13 اصل سوم قانون اساسی گفت: در صورتی که تصویب بند 40 لایحه 90  کشاورزی و کشاورزان مظلوم واقع می‌شوند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: باید قبول کنیم که برخی از استان‌های ما که از لطف و توجه وزیر کشاورزی برخوردار هستند، مشکلی متوجه آنها نیست.

وی ادامه داد: اینکه به دولت اجازه داده شود، معنی ندارد و بهتر است دولت را مکلف کنیم.

در بند 40 لایحه بودجه 90 آمده است:

به هیئت‌های امنای صندوق توسعه ملی اجازه داده می‌شود 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی را جهت پرداخت تسهیلات به بخش‌های غیردولتی در اختیار بانک کشاورزی یا صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی قرار دهد تا به طرح‌های دارای توجیه فنی، اقتصادی به صورت ارزی و ریالی در بخش آب و کشاورزی اختصاص یابد.

همچنین در بند 13 اصل سوم قانون اساسی بر تامین خودکفایی در علوم و فنون و صنعت و کشاورزی و امور نظامی و مانند اینها تاکید دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet