هدر موبایل
1390/02/07 13:34:49
سرویس سیاسی

حمایت حزب حاکم مراکش از انحلال پارلمان

حزب حاکم مراکش ( حزب استقلال) با حمایت از خواسته معترضین، خواستار انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام شد.
حمایت حزب حاکم مراکش از انحلال پارلمان حزب حاکم مراکش ( حزب استقلال) با حمایت از خواسته معترضین، خواستار انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام شد. https://cdn.icana.ir/d/019/436.jpg حمایت,حزب,حاکم,مراکش,از,انحلال,پارلمان Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از روزنامه الخلیج چاپ ابوظبی، " عباس الفاسی" نخست وزیر  و دبیر کل حزب حاکم مراکش دیروز سه شنبه با حضور در پارلمان اعلام کرد:  باید بلافاصله بعد از همه‌پرسی قانون اساسی جدید، پارلمان فعلی منحل و انتخابات پارلمانی زودهنگام برگزار شود.
نخست وزیر مراکش با اعلام اینکه دیگر نباید پارلمان بر اساس قانون اساسی قدیمی این کشور فعالیت کند، افزود: برنامه زمانبندی شده انتخابات باید از هم اکنون اعلام شود.
الفاسی تاکید کرد: قانون احزاب هر چه سریع تر باید اصلاح شود و همه احزاب سیاسی بر اساس این اصلاحات از مصونیت کافی برخوردار شوند.
چندی پیش "محمد ششم" پادشاه مراکش به دنبال اعتراضات مردمی در این کشور وعده اصلاح قانون اساسی را داد و اعلام کرد این اصلاحات به همه‌پرسی عمومی گذاشته می‌شود.
پیش از این قرار بود انتخابات پارلمانی مراکش در سال 2012 برگزار شود.
مراکش از چندی پیش شاهد برگزاری اعتراضات گسترده ای برای کاهش اختیارات پادشاه و افزایش اختیارات پارلمان بوده است.


اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet