شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/02/07 13:31:19
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

دشمن مترصد فرصتی برای سوءاستفاده از اختلافات است

عضو هیات رییسه مجلس با بیان این‌که آگاه ‌سازی هرچه بیشتر مردم به حاکم کردن آرامش در جامعه منجر می‌شود، حل و فصل اختلافات داخلی را نیازمند مذاکره و گفت‌وگوهای درون گروهی دانست.
دشمن مترصد فرصتی برای سوءاستفاده از اختلافات است عضو هیات رییسه مجلس با بیان این‌که آگاه ‌سازی هرچه بیشتر مردم به حاکم کردن آرامش در جامعه منجر می‌شود، حل و فصل اختلافات داخلی را نیازمند مذاکره و گفت‌وگوهای درون گروهی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/435.jpg دشمن,مترصد,فرصتی,برای,سوءاستفاده,از,اختلافات,است Icana

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که کشور، امروز در مسیری قرار گرفته که نیازمند هماهنگی هرچه بیشتر سه قوه است، گفت: در این صورت راه‌های دست یافتن به اهداف پیش رو بیشتر فراهم می‌شود، به خصوص در شرایطی که اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها در حال اجراست.

وی در ادامه افزود: سند چشم‌انداز پیش رو جایگاه آینده کشور را ترسیم کرده که دست یافتن به آن با توجه به فضای بین‌المللی وبرنامه ایران‌هراسی آمریکا، نیازمند وحدت بیشتر است.

نماینده‌ نیشابور در ادامه با اشاره به خیزش‌های آگاهانه مردمی در منطقه گفت: این خیزش‌ها پیش می‌رود تا خود به خود خاورمیانه‌ای با شرایط جدید ترسیم کند.

وی رسالت افراد برای رسیدن به اهداف نظام و آماده بودن برای ورود به شرایط موجود منطقه را حاکم کردن آرامش دانست و ادامه داد: باید دلهره‌ها، اضطراب‌ها و برخی فضاسازی‌های سیاسی را به حداقل رساند.

سبحانی‌نیا با بیان این‌که تذکرات مقام معظم رهبری در این خصوص همواره راهگشا بوده است، گفت: مساله‌ی وحدت، آرامش، تعامل و استفاده از ظرفیت‌ها همیشه بوده و رهبری در سخنان خود نیز بر همین اساس تاکیدات مجدد داشتند تا این عوامل بتوانند تاثیرات خود را در حفظ آرامش و ثبات و استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها برای همه افراد فراهم کنند.

این عضو هیات رییسه مجلس نقش رسانه‌ها در تبیین دیدگاه‌های مقام معظم رهبری را مهم دانست و گفت: این‌که رسانه‌ها این سخنان را چگونه منعکس کنند و چه واژه‌هایی را انتخاب کنند مهم است، چرا که درهمگرایی و وحدت و همدلی موثرند و باید از القای تقابل و دودستگی بکاهند.

وی هم‌چنین گفت: نقش رسانه‌ها در ایجاد فضای همدلی و تعامل مهم خواهد بود و نباید در برخورد با مردم علاقه مند به انقلاب دغدغه و نگرانی ایجاد کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس القا نکردن دوگانگی را از وظایف رسانه‌ها دانست و گفت: کلام رسانه‌ها باید وحدت بخش باشد و همدلی را در جامعه و صفوف مردم ایجاد کند.

وی با بیان این که این وظیفه رسانه‌ها همان انتظار مقام معظم رهبری از رسانه‌هاست، افزود: بعد از رسانه‌ی ملی، نقش رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها بسیار می‌تواند به این فضا کمک کند.

سبحانی‌نیا با بیان این که آگاهی‌بخشی هرچه بیشتر مردم از آسیب‌پذیری آنها می‌کاهد، گفت: ‌از این طریق دشمن نمی‌تواند با شایعه پراکنی و خناسی دل مردم را خالی و مشکل ایجاد کند. همان‌طور که برخی مسائل که ضرورت ندارد بیان شود و بین دستگاهی است، نباید بین مردم کشیده شود.

وی افزود: این مسائل باید از طریق کانال‌های خاص و از طریق نشست‌های دوجانبه و مذاکره و گفت‌وگو و انتصاب افرادی برای حل صحیح مساله دنبال شود.

نماینده‌ی نیشابور رسانه‌ای نکردن مسائل را روشی کم هزینه برای حل آنان دانست و گفت: دشمن و ضد انقلاب مترصد فرصتی برای سوء استفاده است تا از  این اختلافات استفاده کند و موجبات نگرانی دلسوزان انقلاب را فراهم ‌کند.

سبحانی‌نیا هم‌چنین گفت: برای این‌که به این جریانات کمک نکنیم بهتر است که مسائل در جمع‌های محدود رفع و رجوع شود و بین مردم کشیده نشود.

وی نکشیدن مسائل به میان مردم را نشانه‌ی محرم ندانستن مردم ندانست و اظهار داشت: مردم در رابطه با مسائل سیاسی و حساس مملکتی حتما باید آگاه باشند و ترفندها و شگردهای دشمن را بدانند، اما مسائل اختلافی نه تنها هیچ سودی ندارد بلکه نگرانی بیشتری برای مردم ایجاد می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet