هدر موبایل
1390/02/07 17:53:41
سرویس استان ها
حسنی:

بخش‌های جویم و بنارویه شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک شهرستان را دارند

نایب رئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: دولت با ارتقاء بخش‌های جویم و بنارویه به یک شهرستان چهره محرومیت را از جنوب فارس پاک کند.
بخش‌های جویم و بنارویه شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک شهرستان را دارند نایب رئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: دولت با ارتقاء بخش‌های جویم و بنارویه به یک شهرستان چهره محرومیت را از جنوب فارس پاک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2739.jpg بخش‌های,جویم,و,بنارویه,شرایط,لازم,برای,تبدیل,شدن,به,یک,شهرستان,را,دارند Icana

"علی‌اصغر حسنی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) تصریح کرد: منتظر تحقق شهرستان جدید جویم و بنارویه هستیم؛ چرا که بخش‌های جویم و بنارویه با توجه به قدمت و افتخار آفرینی شهدا و رزمندگان و محرومیت شدید مستحق شهرستان شدن هستند و این مهم از خواسته‌های به حق مردم بخش‌های جویم و بنارویه است.

وی افزود: برای کاهش محرومیت و توانمندسازی روستاهای محروم منطقه جنوب فارس، با ارتقا بخش‌های جویم و بنارویه به یک شهرستان می‌توان مطالبات و مشکلات مردم را بیش از گذشته پیگیر و بررسی کرد و دولت با ارتقاء بخش‌های جویم و بنارویه به یک شهرستان باید تلاش کند تا چهره محرومیت را از جنوب فارس پاک شود.

حسنی خاطر نشان ساخت: ارتقای این منطقه محروم می‌تواند در آینده تاثیرات بسزایی در حوزه‌های مختلف برای استان به همراه داشته باشد و با تقویت ادارات و امکانات ویژه یک شهرستان با افزایش اختیارات اداری، مسئولان می‌توانند خدمت بهتری را به شهروندان ارائه دهند.

وی با بیان اینکه بخشداری جویم قدمت 70 ساله دارد، تصریح کرد: بخش جویم با 70 سال سابقه بخشداری، متاسفانه با مظلومیت تمام در محرومیت به سر می‌برد و امکانات کافی برای اشتغال جوانان وجود ندارد و نرخ بیکاری در این بخش زیاد است.

حسنی فقدان امکانات و تجهیزات تفریحی، مشکلات و کمبود امکانات ورزشی و بهداشتی و درمانی، عدم سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال و کمبود اعتبارات عمرانی از دیگر مشکلات بخش‌های بنارویه و جویم عنوان کرد و اظهار داشت: با تلاش و پیگیری مقدمات استقرار برخی از ادارات، مانند ثبت احوال، جهاد کشاورزی، دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین شبانه روزی کردن درمانگاه ها در مراکز بخش‌های جویم و بنارویه سعی می‌کنیم  هر چه بیشتر و بهتر شعار عدالت محور تحقق یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری و درخواست‌های به حق مردم روستاها در زمینه ارتقای آن به شهر گفت: روستاهای بزرگی در لارستان و گراش وجود دارد که به دلیل داشتن شاخص‌هایی از قبیل مرکز بخش بودن و جمعیت بالا، قابلیت ارتقا را دارند.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی گفت: با ایجاد شهرستان‌های  جویم و بنارویه و اوز زمینه ایجاد استان فارس جنوبی به وجود می‌آید از این رو ارتقا ساختار این بخش‌ها به شهرستان ضروری است.

نایب رئیس مجمع نمایندگان فارس با اشاره به اقدامات انجام شده توسط دولت نهم و دهم اظهار داشت: با توجه به خدمات ارزنده انجام شده توسط دولت عدالت محور؛ اما هنوز شاهد عقب ماندگی و محرومیت فراوان در منطقه جنوب استان هستیم.

وی ادامه داد: امیدواریم با شهرستان شدن بخش جویم و بنارویه شاهد عمران وآبادانی توام با عدالت وتوسعه در نقاط مختلف این منطقه باشیم .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet