هدر موبایل
1390/02/07 14:09:03
سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس گروه دوستی ایران - عراق:

آمریکا با تمدید حضوردر عراق، دنبال ایجاد پایگاه‌های دائم است

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق هدف آمریکایی‌ها از تمدید حضور در عراق را ایجاد پایگاه‌های دائم و یا عملیاتی در این کشور ارزیابی کرد که باعث عدم شفافیت روابط عراق با بسیاری از کشورها و از جمله ایران می‌شود.
آمریکا با تمدید حضوردر عراق، دنبال ایجاد پایگاه‌های دائم است رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق هدف آمریکایی‌ها از تمدید حضور در عراق را ایجاد پایگاه‌های دائم و یا عملیاتی در این کشور ارزیابی کرد که باعث عدم شفافیت روابط عراق با بسیاری از کشورها و از جمله ایران می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/499.jpg آمریکا,با,تمدید,حضوردر,عراق،,دنبال,ایجاد,پایگاه‌های,دائم,است Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی در مورد درخواست آمریکایی‌ها برای تمدید حضور در عراق، اظهار داشت: بر اساس موافقتنامه خروج باید نیروهای آمریکایی تا پایان سال 2011 عراق را ترک کنند، اما آمریکایی‌ها به دنبال موافقت‌نامه‌ای شبیه افغانستان در عراق هستند که از این طریق بتوانند پایگاه‌های عملیاتی و یا دائم خود را در این کشور برقرار کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این مسئله را موجب عدم شفافیت روابط عراق با بسیاری از کشورها و از جمله جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: ایران این مسئله را مطرح می‌کند که از شرایط روابط مستحکم بین دو کشور، اطمینان به استقلال آن کشور است، اما وقتی این پیمان امنیتی امضا می‌شود عملا ایران در این خصوص دچار تعلل می‌گردد.

این نماینده مجلس، با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران قصد دخالت در روابط عراق را ندارد، گفت: تداوم حضور آمریکایی‌ها در این کشور باعث می‌شود که خللی در روابط ایران با عراق شکل بگیرد که بسیاری از گروه‌های عراقی نیز بر این مسئله تاکید دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet