هدر موبایل
1390/02/07 16:20:53
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با اعضاء خانه کارگر:

کارگران ستون اصلی تولید کشورند

"علی لاریجانی" گفت: کارگران ستون اصلی تولید کشورند و اتکای کشور به اینکه یک اقتصاد پایدار متکی به خود داشته باشد باید صیانت از نیروی کار داشته باشد.
کارگران ستون اصلی تولید کشورند "علی لاریجانی" گفت: کارگران ستون اصلی تولید کشورند و اتکای کشور به اینکه یک اقتصاد پایدار متکی به خود داشته باشد باید صیانت از نیروی کار داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/4051.jpg کارگران,ستون,اصلی,تولید,کشورند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رئیس قوه مقننه در ابتدا ضمن تبریک روز کارگر گفت: شما یک تشکل قدیمی و با سابقه هستید و انتظار می رود با نگاه تخصصی و تکنیکی در درون تشکلتان برای کارگران پیشنهادات ارزندهای ارائه دهید و گام های زمان بندی شده برای حل مشکلات کارگران بردارید.

وی در ادامه افزود: کارگران ستون اصلی تولید کشورند وکشور اگر بخواهد  یک اقتصاد پایدار متکی به خود داشته باشد باید از نیروی کار خود صیانت کند.

رییس قوه مقننه با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص نامگذاری امسال بنام سال جهاد اقتصادی، خاطرنشان کرد: یکی از راه های رسیدن به جهاد اقتصادی این است که چرخه تولید تسهیل شود و برای این کار ما احتیاج به شغل های پایدار داریم نه اینکه یکسری شغل های موقت ایجاد کنیم و افراد بسریع بیکار شوند.

لاریجانی ادامه داد: برای رسیدن به این هدف باید روند سرمایه گذاری در کشور را تسهیل کنیم و یکی از کارهایی که ما در کمیسیون اجتماعی به آن پرداخته ایم تسهیل درفضای کسب و کار است.

رییس مجلس اظهار داشت: اگر ما بخواهیم فضای کسب و کار را تسهیل کنیم باید در کنارش یک سازمان و یک تشکیلات منظم برای بیمه بیکاری در نظر داشته باشیم تاهیچ دل مشغولی و نگرانی نیروی کار ما نداشته باشد و این یکی از نقاط کلیدی برای تکمیل چرخه ماست و جهاد اقتصادی با یک نگاه برنامه ریزی شده محقق می شود.

وی خاطرنشان کرد: قوه مقننه برای رسیدن به این هدف دو گام می تواند بردارد؛‌ یکی ساختار منظم بیمه بیکاری و در کنارش تسهیل فضای کسب و کار برای رونق بخشیدن به فضای اقتصادی .

لاریجانی با مثبت دانستن طرح مطرح شده در مجلس، گفت: ما اگر بخواهیم به اهدافمان برسیم باید از شعار دادن پرهیز کنیم و کارهای عملی انجام دهیم، الان زمان بودجه است و باید برای این منظور ما پشتوانه مالی داشته باشیم و بدون بودجه نمی توانیم به اهدافمان برسیم و این امر در جامعه محقق نمی شود.

رییس مجلس در خاتمه تاکید کرد: اگر ما می خواهیم جهاد اقتصادی را به ثمر برسانیم و نیروی انسانی و کارگران را ستونی برای تولید کشور قرار دهیم باید از کلیات خارج شویم و برای هر بخشی به صورت جزئی مشخص کنیم که چه کارهایی را باید انجام دهد و جای آن را در قوانین و قانون بودجه ببینیم تا بعد از تصویب طرح بیمه بیکاری خلاء بودجه ای نداشته باشیم.

گفتنی است،‌ "علیرضا محجوب" رئیس خانه کارگر و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ابتدای این دیدار توضیحاتی درخصوص بیمه کارگران ساختمانی که صد سال یعنی از زمان مشروطه خواهان این مسئله بودند و عملیاتی نشده بود، ارائه کرد و گفت: اکنون این طرح بامساعدت ریاست محترم مجلس به مرحله اجرا رسیده و فقط اشکالات کوچکی در زمینه اجرا وجود دارد که انشاءالله بزودی مرتفع خواهد شد.

وی در ادامه بااشاره به طرح محمدحسین فرهنگی عضوهیات رئیسه مجلس  که یک فوریت آن در مجلس به تصویب نمایندگان رسیده و اکنون در کمیسیون اجتماعی است، گفت: امسال ما مسئله ای را تحت عنوان ضمانت نیروی کهنه و جدید را با جدیت پیگیری می کند.راه حمایت هدفدار از جامعه و مقابله با مسایل اجتماعی باید تحت پوشش کار انجام شود،‌زیرا اگر کمک های ما در محمل دیگری صورت گیرد مشکلات اساسی ایجاد می کند.

محجوب در ادامه با اشاره به فعالیت های سازمان ها و نهادهایی مانند کمیته امداد،‌بهزیستی،‌وزارت کار و صندوق مهر امام رضا(ع) افزود: با توجهبه اینکه این نهادها خدمات اجتماعی زیادی انجام می دهند بودجه آنها 5 درصد کاهش را نشان می دهد که عملا دست آنها را برای خدمت رسانی می بندد و نمی شودبا این بودجه اندک مشکل اشتغال را حل کرد.

وی در ادامه با ذکر این نکته که در سال 90 نرخ ورودی به بازارکار کاهش پیدا کرده ا ست،خاطرنشان کرد: اگر ما از سال 1400 به بعد دوباره با افزایش نرخ ورودی به بازار کار مانند سال 84 به بعد مواجه نشویم،‌می توانیم برای همه افراد ایجاد اشتغال کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی در انتها به عنوان نماینده خانه کارگران از لاریجانی خواستار تصویب و رسیدگی هرچه سریعتر به طرح بیمه بیکاری که شامل همه اقشار از کارگران بیکار شده و تازه واردین به بازار کار می‌شود و همچنین تخصیص بودجه مناسب به منظور رفع مشکلات اشتغال شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet