هدر موبایل
1390/02/10 07:02:00
سرویس استان ها
محسن کوهکن‌ریزی:

خشکسالی برنج‌کاران را به تغییر کاشت مجبور کرد

نماینده مردم لنجان در مجلس با بیان اینکه محدودیت منابع آبی عملا برنج‌کاران ما را با مشکل روبرو کرده است، گفت: در منطقه به‌دلیل نبود آب برنج‌کاران به کاشت محصولات دیگر روی‌آورده‌اند، که این باعث تاسف است.
خشکسالی برنج‌کاران را به تغییر کاشت مجبور کرد نماینده مردم لنجان در مجلس با بیان اینکه محدودیت منابع آبی عملا برنج‌کاران ما را با مشکل روبرو کرده است، گفت: در منطقه به‌دلیل نبود آب برنج‌کاران به کاشت محصولات دیگر روی‌آورده‌اند، که این باعث تاسف است. https://cdn.icana.ir/d/019/3253.jpg خشکسالی,برنج‌کاران,را,به,تغییر,کاشت,مجبور,کرد Icana

"محسن کوهکن‌ریزی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: محدودیت منابع آبی ناشی از کاهش بارش نزولات آسمانی کشاورزان ما به‌ویژه برنج‌کاران را با مشکل روبه‌رو کرده است.   

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی، درباره کاهش میزان مصرف آب به‌وسیله کشاورزان تصریح کرد: ما از طریق فعالیت‌‌های فرهنگی توانستیم که نوع محصول کاشته‌ شده به‌وسیله کشاورزان را تغییر بدهیم.

وی درباره تفاوت نوع آبیاری در لنجان و شهر‌های شمالی، تأکید کرد: نوع آبیاری شالیزار‌ها در مناطق شمالی به‌صورت یکپارچه است؛ به این صورت که آب به‌وسیله آبراهه‌ها و جوی‌ها به تمام نقاط زمین انتقال داده می‌شود، اما در لنجان به‌علت کم‌آبی، کشاورزان رو به تجهیز و نوسازی سیستم‌های خود آورده‌اند تا شاید بتوانند محصولات خود را کاشت کنند.

کوهکن‌ریزی درباره میزان تولید برنج در لنجان، افزود: هم اکنون کاشت برنج در لنجان بسیار کم شده، به این صورت که میزان تولید برنج در منطقه فقط برای مصرف خود تولیدکننده است.

این نماینده درباره اقدام‌های مسئولان برای برطرف کردن خشکسالی در لنجان، گفت: متأسفانه برای کاهش خشکسالی نمی‌توان کاری کرد، اما مسئولان استان اصفهان برای کاهش مشکلات کشاورزان در باره کم‌آبی طرحی را اجرا کرده‌اند؛ به این صورت که هر کشاورزی برای گرفتن مجوز برداشت آب برای زمین‌های خود باید سیستم‌های یکپارچه‌سازی را پیاده کند.   

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در باره تفاوت کیفیت برنج لنجان با برنج مناطق شمالی کشور، گفت: شاید برنج لنجان از نظر ظاهر مثل برنج شمال نباشد، اما از نظر طعم بسیار بالا‌تر از آن است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet