هدر موبایل
1390/02/07 19:02:41
سرویس صحن
انصاری در تذکری آئین نامه‌ای

دستگاه‌های اجرایی جزء دولت است و دولت نمی‌تواند به آنها بدهکار باشد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در تذکر آئین نامه‌ای خواستار توجه هیئت رئیسه به پیشنهاد نمایندگان و حذف عبارت دستگاه‌های اجرایی به دلیل ابهام در تعریف آن شد.
دستگاه‌های اجرایی جزء دولت است و دولت نمی‌تواند به آنها بدهکار باشد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در تذکر آئین نامه‌ای خواستار توجه هیئت رئیسه به پیشنهاد نمایندگان و حذف عبارت دستگاه‌های اجرایی به دلیل ابهام در تعریف آن شد. https://cdn.icana.ir/d/019/675.jpg دستگاه‌های,اجرایی,جزء,دولت,است,و,دولت,نمی‌تواند,به,آنها,بدهکار,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir) جمشید انصاری در جلسه علنی امروز در ادامه بررسی لایحه بودجه در تذکر آئین نامه‌ای، مطابق با ماده 157 اظهار داشت: در کمیسیون تلفیق پیشنهاد حذف عبارت دستگاه‌های اجرایی شد.

به گفته وی در این  بند آمده که " به دولت اجازه داده می‌شود بدهی خود به دستگاه‌های اجرائی و اشخاص حقیقی و حقوقی را با مطالبات خود از آنها واگذار و یا فروش اموال حسب مورد تسویه یا تهاتر شود"

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی جزء دولت است و دولت نمی‌تواند به آنها بدهکار باشد.

وی با بیان اینکه دولت با دستگاه‌های اجرایی حساب فی مابین ندارد، گفت: منظوراز این عبارت این است که مثلا وزارت نیرو که جزء‌ دولت است و دستگاه اجرایی دولت محسوب می شود بدهی خود را به اشخاص حقیقی و حقوقی با از محل واگذاری و یا فروش اموال خود تسویه کند.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی تعریف دارد گفت:‌ آیا دستگاه‌های اجرایی شامل تامین اجتماعی، شهرداری نمی‌شود.

وی تذکر انصاری را وارد ندانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet