هدر موبایل
1390/02/09 10:02:00
سرویس بین الملل
مهدی‌زاده:

رویکرد ضداستکباری عامل اصلی اتهام‌زنی علیه ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که رویکرد ضداستکباری و ضدآمریکایی ایران باعث شده مورد هجمه دولت‌های وابسته به استکبار قرار گیرد، اظهارات وزیر خارجه کویت علیه ایران را نوعی فرافکنی خواند.
رویکرد ضداستکباری عامل اصلی اتهام‌زنی علیه ایران است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که رویکرد ضداستکباری و ضدآمریکایی ایران باعث شده مورد هجمه دولت‌های وابسته به استکبار قرار گیرد، اظهارات وزیر خارجه کویت علیه ایران را نوعی فرافکنی خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/2394.jpg رویکرد,ضداستکباری,عامل,اصلی,اتهام‌زنی,علیه,ایران,است Icana

مهدی مهدی زاده در گفت­وگو با خانه ملت(www.icana.ir)، در خصوص اظهارات اخیر وزیر خارجه کویت مبنی بر اتهام  جاسوسی و دخالت ایران در امور دیگر کشورها گفت: این کشورها به دلیل وجود مشکلات جدی در داخل خود به دنبال راهی برای شانه خالی کردن از قبول اشکلات وضعف­ها در حکومت­های خود هستند و چه راهی ساده­تر از انداختن اشکالات به گردن ایران است.

نماینده مردم گناباد با تاکید بر این که ایران بهترین نمونه دموکراسی و آزادهی خواهی در جهان است گفت:

حملات اخیر علیه ایران دقیقا شبیه آنچه سابقا در مورد شوروی سابق اتفاق می افتاد است به این ترتیب که در آن دوران هم هر حرکت استقلال طلبانه در منطقه به شوروی نسبت داده می شد موضوعی که امروز دقیقا در مورد ایران مشاهده می شود.

او با رد ادعاهای جاسوسی وزیر خارجه کویت علیه ایران گفت: اگرچه ایران کشوری مقتدر در منطقه است اما هیچ گاه چشم داشتی به خاک هیچ کشوری نداشته و ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این که دوران دیکتاتوری در جهان به سر آمده و مردم در تمام دنیا به آگاهی و بیداری رسیده­اند تصریح کرد: مردم این کشورها به دنبال دستیابی به آزادی و سهیم شدن در سونوشت خود  هستند و از آن جا که ایران بهترین نمونه دموکراسی در جهان است طبیعی است که مورد حسادت و تعصب این کشورها قرار گیرد.

مهدی زاده در پایان و در توضیح اقدام ایران برای پاسخگویی به این ادعاها افزود: ایران همواره به عنوان کشوری قدرتمند مطرح بوده بنابراین باید صبوری و متانت خود را حفظ کرده و وارد بازی بی پایه و اساس آن ها نشود چرا که  ایران کار های مهم تری در دست پیگیری دارد  که باید وقت خود را صرف آن ها کند.

طی روزهای اخیر وزیر خارجه دولت کویت در مصاحبه با شبکه العربیه در ادعایی ایران را متهم به ارتباط با شبکه جاسوسی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet