هدر موبایل
1390/02/10 18:22:24
سرویس اجتماعی
ترابی:

در واگذاری کارخانه‌ها به بخش خصوصی، تعهد و تخصص لحاظ شود

عضو کمیسون اجتماعی مجلس گفت: کارخانه‌ها و شرکت‌های دولتی نباید به افرادی که تنها خصیصه آنها سرمایه‌داری است واگذار شوند.
در واگذاری کارخانه‌ها به بخش خصوصی، تعهد و تخصص لحاظ شود عضو کمیسون اجتماعی مجلس گفت: کارخانه‌ها و شرکت‌های دولتی نباید به افرادی که تنها خصیصه آنها سرمایه‌داری است واگذار شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/1455.jpg در,واگذاری,کارخانه‌ها,به,بخش,خصوصی،,تعهد,و,تخصص,لحاظ,شود Icana

"نصرالله ترابی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) اظهار داشت: باید تحقیقات لازم از افرادی که  قرار است در راستای اصل 44 قانون اساسی شرکت‌ها یا کارخانه‌های تولیدی به آنها واگذار شود به عمل آید، به نحوی که مشخص باشد آیا دارای تخصص لازم، تعهد کاری و برنامه مشخص برای پیشبرد برنامه‌های تولیدی و اقتصادی در کشور هستند؟
وی خاطرنشان کرد: واگذاری شرکت‌ها و کارخانه‌ها به افراد غیرمتخصص به معنای ورشکستگی است اگر چنین امری تحقق یاید به طور قطع به ضرر کشور و نظام خواهد بود.
نماینده مردم شهرکرد در مجلس یادآورشد: باید نظارت مرحله به مرحله در خصوص واگذاری‌ها در راستای اصل 44 قانون اساسی اعمال شود تا با هرگونه سودجوی احتمالی مقابله شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: مهمترین مشکل در ارتباط با واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی موضوع اشتغال است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هدف از واگذاری بخش خصوصی، کاهش هزینه‌های دولت، افزایش اشتغال‌زایی و کمک به رشد اقتصادی کشور بوده است، در صورتی که در اکثر واگذاری‌های صورت گرفته چنین مواردی در آنها لحاظ نشده است.
ترابی یادآورشد: اگر واگذاری شرکت‌های دولتی به اهل آن سپرده می‌شد ما شاهد بیکاری کارگران از شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که مشمول اصل 44 قانون اساسی شده‌اند، نبودیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: وزیر کار و اموراجتماعی نباید تنها به حرف زدن در خصوص واگذاری اصل 44 قانون اساسی بسنده کند باید حمایت بیشتری از کارگران به عمل آورد.     
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet