هدر موبایل
1390/02/08 09:56:26
سرویس صحن

مجوز مجلس به بانک‌ها برای تقسط بدهی‌های معوق واحدهای تولیدی

نمایندگان مجلس به بانک‌ها و موسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی اجازه دادند، معوقه‌های واحدهای تولیدی را برای یک بار تا پنج سال تقسیط و از سرفصل سررسید گذشته و معوق خارج کند.
مجوز مجلس به بانک‌ها برای تقسط بدهی‌های معوق واحدهای تولیدی نمایندگان مجلس به بانک‌ها و موسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی اجازه دادند، معوقه‌های واحدهای تولیدی را برای یک بار تا پنج سال تقسیط و از سرفصل سررسید گذشته و معوق خارج کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1268.jpg مجوز,مجلس,به,بانک‌ها,برای,تقسط,بدهی‌های,معوق,واحدهای,تولیدی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، نمایندگان در جلسه علنی امروز ـ پنجشنبه 8 اردیبهشت ـ در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدها، با الحاق بند 90 به این لایحه موافقت کردند.

براساس این مصوبه مجلس در سال 1390 به منظور حمایت از تولید و اشتغال، به بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی اجازه داده می‌شود با تأیید هیئت مدیره بانک‌ها و مؤسسات اعتباری مذکور، اصل و سود تسهیلات سررسید شده و معوقه واحدهای تولیدی صنعتی، معدنی و کشاورزی را که در بازپرداخت بدهی‌های خود دچار مشکل شده‌اند، برای یک‌بار تا پنج سال تقسیط و از سرفصل مطالبات سررسید گذشته و معوق خارج نمایند.

همچنین اجازه داده می‌شود کلیه جریمه‌های ناشی از دیرکرد بازپرداخت اصل و سود تسهیلات موضوع این بند تا زمان تعیین تکلیف و انجام تسویه حساب کامل با تأیید هیئت مدیره بخشیده شود.

نمایندگان همچنین در این مصوبه مقرر کردند  چنانچه اشخاص حقیقی یا حقوقی برای تسویه بدهی‌های معوق خود به بانک‌های عامل مراجعه ننمایند به هیئت مدیره بانک‌ها اجازه داده می‌شود با رعایت قوانین و مقررات برای مطالبات بیش از پنج میلیارد ریال خود، از سایر اموامل منقول و غیر منقول آنان مازاد بر وثائق تحویلی به بانک‌ها از طریق اجرای ثبت اسناد و املاک اقدام نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet