هدر موبایل
1390/02/08 10:02:23
سرویس صحن
اخطار قانون اساسی حجازی:

بند الحاقی 90 تبعیض‌آمیز است

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: بند الحاقی ۹۰ فرصت یکسان در اختیار دو واحد تولیدی قرار نمی‌دهد.
بند الحاقی 90 تبعیض‌آمیز است نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: بند الحاقی 90 فرصت یکسان در اختیار دو واحد تولیدی قرار نمی‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/316.jpg بند,الحاقی,90,تبعیض‌آمیز,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، "سیدکاظم حجازی" در جلسه پنجشنبه ـ 8 اردیبهشت ماه ـ مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی در اخطاری با استناد به اصل 20 قانون اساسی خاطرنشان کرد: در بند الحاقی 90 آمده است 2 فرد می‌توانند از بانک وام بگیرند اما دیرکرد بازپرداخت‌ یکی بخشیده و دیرکرد دیگری شامل حال این قانون نمی‌شود.

عضو کمیسیون عمران در مجلس افزود: این بند، فرهنگ جدیدی در بانک‌ها ایجاد و بحران مالی شدیدی برای مجموعه بانک‌ها ایجاد می‌کند.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار حجازی، اشکال قانون اساسی ندارد، تصریح کرد: در این بند به بانک‌ها اجازه داده می‌شود اگر معوقه بخشیده یا تقسیط نشود می‌توان با گرفت حکمی از قوه قضائیه، کارخانه تولیدی را تعطیل کرد.

در اصل 20 قانون اساسی آمده است، مه‏ افراد ملت‏ اعم‏ از زن‏ و مرد یکسان‏ در حمایت‏ قانون‏ قرار دارند و از همه‏ حقوق‏ انسانی‏، سیاسی‏، اقتصادی‏، اجتماعی‏ و فرهنگی‏ با رعایت‏ موازین‏ اسلام‏ برخوردارند.

همچنین در بند الحاقی 90 لایحه بودجه آمده است: چنانچه اشخاص حقیقی یا حقوقی برای تسویه بدهی‌های معوق خود به بانک‌های عامل مراجعه ننمایند به هیئت مدیره بانک‌ها اجازه داده می‌شود با رعایت قوانین و مقررات برای مطالبات بیش از پنج میلیارد ریال خود، از سایر اموامل منقول و غیر منقول آنان مازاد بر وثائق تحویلی به بانک‌ها از طریق اجرای ثبت اسناد و املاک اقدام نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet