هدر موبایل
1390/02/08 11:13:01
سرویس صحن
تذکر ذاکر:

گفتن عبارت "تذکر عجیب و غریب"درست نبود

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین‌نامه‌ای، از به کار بردن عبارت "تذکر عجیب و غریب" در مورد تذکر پیشین وی از سوی نایب‌رئیس مجلس گله کرد.
گفتن عبارت "تذکر عجیب و غریب"درست نبود نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین‌نامه‌ای، از به کار بردن عبارت "تذکر عجیب و غریب" در مورد تذکر پیشین وی از سوی نایب‌رئیس مجلس گله کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3071.jpg گفتن,عبارت,"تذکر,عجیب,و,غریب"درست,نبود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، سید سلمان ذاکر در جلسه علنی امروز (پنجشنبه هشتم اردیبهشت) در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی با استناد به ماده 77 آیین‌نامه داخلی، تذکری به نایب‌رئیس مجلس داد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: زمانی که تذکر دادم و عنوان کردم طبق فرمایش‌های مقام معظم رهبری توجه و اختصاص بودجه به بخش کشاورزی لازم است، شما - آقای ابوترابی‌فرد - به جای این که بگویید وارد است یا نیست، عنوان کردید تذکر عجیب و غریبی است.

محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با عذرخواهی از ذاکر تصریح کرد: تذکر یا اخطار باید زمانی طرح شود که خلافی در اداره جلسه صورت گرفته باشد، اما شما در تذکر موافقت خود را با پیشنهاد کمیسیون کشاورزی برای توسعه آب مطرح کردید.

در ماده 77 آیین‌نامه داخلی آمده است:

اگر در جلسه رسمی ضمن نطق یا 53 مذاکره به صراحت یا به‌طور تلویحی نسبت سوءی به یکى از نمایندگان داده شود یا عقیده و اظهار او را بر خلاف جلوه دهند و نماینده مذکور براى رد آن نسبت به برطرف کردن اشتباه در همان جلسه یا در جلسه بعد اجازه نطق بخواهد بدون رعایت نوبت تا پنج دقیقه اجازه نطق داده مى‏شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet