هدر موبایل
1390/02/08 11:45:28
سرویس صحن
ابوترابی‌فرد در پاسخ به اخطار رجایی:

نگاه مجلس و کمیسیون تلفیق درباره حساب ذخیره ارزی یکسان است

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار قانون اساسی رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه نگاه مجلس و کمیسیون تلفیق درباره اصول مطرح در قانون برنامه پنجم درخصوص حساب ذخیره ارزی همواره یکسان بوده، تاکید کرد: همه پیشنهادهایی که خارج از چارچوب قانون برنامه پنجم باشند، جهت تصویب به دوسوم آرای نمایندگان مردم نیاز دارند و در این زمینه هیچ استثنا و تبعیض وجود ندارد.
نگاه مجلس و کمیسیون تلفیق درباره حساب ذخیره ارزی یکسان است نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار قانون اساسی رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه نگاه مجلس و کمیسیون تلفیق درباره اصول مطرح در قانون برنامه پنجم درخصوص حساب ذخیره ارزی همواره یکسان بوده، تاکید کرد: همه پیشنهادهایی که خارج از چارچوب قانون برنامه پنجم باشند، جهت تصویب به دوسوم آرای نمایندگان مردم نیاز دارند و در این زمینه هیچ استثنا و تبعیض وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/325.jpg نگاه,مجلس,و,کمیسیون,تلفیق,درباره,حساب,ذخیره,ارزی,یکسان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "سید محمدحسن ابوترابی‌فرد" در جلسه علنی امروز مجلس - پنجشنبه 8 اردیبهشت - در پاسخ به اخطار رجایی مبنی بر هماهنگی پیشنهاد کمیسیون کشاورزی با قانون برنامه پنجم توسعه تاکید کرد: در قانون برنامه پنجم توسعه آمده است که برداشت از حساب ذخیره ارزی در چارچوب موارد زیر ادامه می‌یابد، بنابراین از نگاه مجلس هر پیشنهاد برداشتی از حساب ذخیره ارزی که در موارد مطرح قانون برنامه پنجم ذکر نشده باشد، با این قانون مغایرت دارد.

ابوترابی‌فرد که ریاست مجلس را به جای علی لاریجانی برعهده داشت ادامه داد: نگاه مجلس و کمیسیون تلفیق درباره اصول مطرح در قانون برنامه پنجم توسعه درخصوص حساب ذخیره ارزی همواره یکسان بوده و همه موارد خارج از آن چارچوب را مغایر با قانون دانسته است.

نایب‌رئیس مجلس ضمن تقدیر از فعالیت‌های جدی کمیسیون کشاورزی در تلفیق بودجه 90 اظهار داشت: مجلس توجه ویژه‌ای به بخش کشاورزی دارد و در همین راستا، اجازه برداشت 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی برای بخش کشاورزی را برخلاف قانون برنامه پنجم توسعه با حصول دوسوم آرا تصویب کرده است.

وی افزود: با توجه به اختصاص 500 میلیون دلار به بخش آب آشامیدنی و انتشار 20 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای این بخش با تضمین دولت امیدواریم در سال 90 شاهد پیشرفت و تحول بخش کشاورزی در چارچوب بودجه کشور باشیم.

عباس رجایی در اخطار قانون اساسی، پیشنهاد کمیسیون کشاورزی را مبنی بر اختصاص بخشی از منابع حساب ذخیره ارزی به بخش کشاورزی، هماهنگ با قانون برنامه توسعه دانست و گفت: این پیشنهاد منافاتی با اصل 85 قانون برنامه پنجم ندارد و بنابراین نباید برای تصویب دوسوم آرای نمایندگان را به‌دست آورد.

رئیس کمیسیون کشاورزی با تاکید بر توجه مقام معظم رهبری بر حل مشکلات کشاورزی تصریح کرد: مجلس در زمان بودجه‌بندی کشور باید به منویات مقام معظم رهبری توجه کند و برای حل مشکلات بخش کشاورزی اهتمام‌نظر بیشتری داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet