هدر موبایل
1390/02/09 16:35:33
سرویس بین الملل
مصباحی مقدم در واکنش به بیانیه ضد ایرانی پارلمان بحرین:

اظهار نظر، در عرف بین المللی، دخالت در امور داخلی تلقی نمی‌شود

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در واکنش به بیانیه ضد ایرانی پارلمان بحرین که بار دیگر ایران را متهم به دخالت در امور داخلی این کشور کرده بود، گفت: با توجه به عرف بین‌المللی، اظهارنظر مقام‌های ایرانی در رابطه با حوادث بحرین را نمی‌توان به معنای دخالت در امور داخلی این کشور تلقی کرد.
اظهار نظر، در عرف بین المللی، دخالت در امور داخلی تلقی نمی‌شود عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در واکنش به بیانیه ضد ایرانی پارلمان بحرین که بار دیگر ایران را متهم به دخالت در امور داخلی این کشور کرده بود، گفت: با توجه به عرف بین‌المللی، اظهارنظر مقام‌های ایرانی در رابطه با حوادث بحرین را نمی‌توان به معنای دخالت در امور داخلی این کشور تلقی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/477.jpg اظهار,نظر،,در,عرف,بین,المللی،,دخالت,در,امور,داخلی,تلقی,نمی‌شود Icana

"غلامرضا مصباحی­‎مقدم" در گفت‎­وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir) گفت: دخالت در امور داخلی کشورها به این معنا است که کشوری از طریق ایجاد مصوبه یا استفاده از نیروهای امنیتی و نظامی بر امور کشور دیگری مسلط شود، نکته‌ای که در رابطه با موضوع ایران و بحرین صدق نمی‌کند.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر، افزود: حاکمان بحرین، با مشکلات جدی در داخل کشور خود، رو به رو شده­ اند و برای رفع و رجوع مشکل خود از حربه فرافکنی استفاده می­ کنند.  دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران در جریان حوادث بحرین به صورت پیشاپیش به بیان هیچ اظهار نظری نپرداختند و تنها در زمانی که دولت بحرین از نیروهای خارجی برای سرکوب مردم استفاده کرد و به یک معنا کشور را زیر چکمه نیروهای بیگانه قرار داد، مسئولان ایرانی تلاش کردند تا با بیان اظهار نظر این وقایع را محکوم کنند.

وی تصریح کرد: دخالت در عرف بین­ الملل به معنای نفوذ و تأثیرگذاری است. حال آنکه این اظهار نظر را نمی­ توان به عنوان نفوذ تلقی کرد، نفوذ زمانی معنا پیدا می کند که با استفاده از شیوه­ های اطلاعاتی، امنیتی و نظامی بتوان در امور داخلی کشوری، تأثیر گذاشت.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، با تأکید بر این موضوع که نمی­ توان اظهار نظر را به عنوان دخالت در امور داخلی کشورها دانست، افزود: مجامع­ بین­ المللی نیز در رابطه با مباحث حقوق بشر در کشورهای مختلف به بیان نظر خود می­ پردازند. روندی که نمی­توان آن را به عنوان دخالت در امور داخلی کشوری دانست.

مجلس سنای بحرین، 6 اردیبهشت،  در بیانیه ای اظهار نظرهای مقامات کشورمان در مورد جنایات این کشور را دخالت ایران در امور داخلی بحرین خواند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet