هدر موبایل
1390/02/09 15:45:13
سرویس استان ها
سادات ابراهیمی:

کاغذ‌بازی‌های اداری سازه تاریخی گرگر را به قهقرا می‌برد

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس با بیان اینکه مسئولان میراث فرهنگی و وزارت نیرو برای نجات ÷ل تاریخی گرگر فقط به کار‌های اداری بسنده کرده‌اند، گفت: کاغذبازی‌های اداری هیچ دردی را دوا نمی‌کند و هرروز این پل بیشتر تخریب می‌شود.
کاغذ‌بازی‌های اداری سازه تاریخی گرگر را به قهقرا می‌برد نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس با بیان اینکه مسئولان میراث فرهنگی و وزارت نیرو برای نجات ÷ل تاریخی گرگر فقط به کار‌های اداری بسنده کرده‌اند، گفت: کاغذبازی‌های اداری هیچ دردی را دوا نمی‌کند و هرروز این پل بیشتر تخریب می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/4160.jpg کاغذ‌بازی‌های,اداری,سازه,تاریخی,گرگر,را,به,قهقرا,می‌برد Icana

"سید‌محمد سادات‌ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، درباره تعلل سازمان‌های دولتی درباره ترمیم پل گرگر، گفت: در پروژه ترمیم سازه گرگر  سازمان میراث فرهنگی و وزارت نیرو از مقصر‌ترین سازمان‌ها به دلیل تعلل بی‌جا بودند.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، درباره اقدامات نامناسب مسئولان کشور تصریح کرد: در جلسه‌ای با حضور مقامات میراث فرهنگی و وزرات نیرو قرار شد مطالعه بر‌روی قسمت‌های تخریب شده از پیمانکار گرفته و به وزارت نیرو واگذار شود.

سادات ابراهیمی افزود: از چند ماه پیش تا حالا منتظر طرح تکمیلی وزارت نیرو هستیم ولی متاسفانه تا الان هیچ طرحی ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه نجات سازه تاریخی گرگر مهم‌تر از کار‌های اداری و کاغذ‌بازی‌های بیهوده است، تاکید کرد: مراحل اداری این پروژه به این صورت است که وزارت نیرو طرح تکمیلی خود را بعد از گذشت مدت طولانی به سازمان میراث فرهنگی ارائه می‌کند، مدتی هم سازمان میراث فرهنگی می‌خواهد برای مطالعه تلف کند.

وی ادامه داد: بعد از تایید طرح به‌وسیله سازمان میراث فرهنگی، این پروژه باز به وزارت نیرو بازگردانده می شود تا کارهای اجرایی آن را شروع کند.

این نماینده  ادامه داد: بعد از این همه مراحل وزارت نیرو کار را اجرا می کند اما به نظر من تا آن وقت هیچ چیز از این پل باقی نمی‌ماند.

پل گرگر به عنوان بخشی از مجموعه باستانی و منحصر به فرد سازه‌های آبیتاریخی خوزستان در شوشتر در تیرماه 88 به ثبت جهانی رسید.

پل بند گرگر بر فراز مجموعه‌ای از آسیاب‌ها و آبشارها قرار دارد که مسیر رودخانه گرگر رامسدود نموده است و با تغییر سطح آب رودخانه به تونل‏های سه گانه مجموعه هدایت می‏شود. این پل بند در ۸۰۰متری پایین دست بند میزان قرار دارد.

اگرچه زمان ساخت این پل بند را به دوره صفوی نسبت می‏دهند اما براساس نمونه‌برداری‌ها وآزمایشات انجام شده بر روی نمونه آجر این پل، قدمت آن  4700 سال تخمین زده شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet