هدر موبایل
1390/02/09 13:43:49
سرویس بین الملل
کرمی راد با اشاره به درخواست لاریجانی برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب:

عمق فاجعه انسانی در بحرین باید به اطلاع جهانیان برسد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اقدامات ضد حقوق بشری در بحرین، اظهار کرد: کمیته حقیقت یاب اتحادیه بین المجالس باید تشکیل شود تا عمق فاجعه انسانی در بحرین را به اطلاع جهانیان برسانند.
عمق فاجعه انسانی در بحرین باید به اطلاع جهانیان برسد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اقدامات ضد حقوق بشری در بحرین، اظهار کرد: کمیته حقیقت یاب اتحادیه بین المجالس باید تشکیل شود تا عمق فاجعه انسانی در بحرین را به اطلاع جهانیان برسانند. https://cdn.icana.ir/d/019/3414.jpg عمق,فاجعه,انسانی,در,بحرین,باید,به,اطلاع,جهانیان,برسد Icana

"محمد کرمی راد" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، راجع به درخواست "علی لاریجانی" از رئیس اتحادیه بین المجالس مبنی بر تشکیل سریع یک کمیته حقیقت یاب برای بررسی اوضاع بحرین، گفت: عمق فاجعه در بحرین بیش از آن چیزی است که در اخبار رسانه‌های جهان منعکس می‌شود.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورهای غربی نسبت به جنایات آل خلیفه و آل سعود سکوت کرده‌اند و رسانه‌های آن‌ها از انتشار مظلومیت معترضان بحرینی خودداری می‌کنند.

وی افزود: دیپلماسی پارلمانی درباره رسیدگی به اوضاع این کشور باید فعال شود و قویاً موضوع را پیگیری کند. از این رو رئیس مجلس جمهوری اسلامی پیشنهاد مهمی و قابل تاملی را به رئیس اتحادیه بین المجالس جهان داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه باید مطالبات به حق مردم بحرین شنیده شود، اظهار کرد: یک عمر اکثریت ملت این کشور از حقوق اجتماعیشان محروم شده‌اند اما اکنون دیگر سکوت را جایز نمی‌دانند و استیفای مطالبات خود را به جد از حاکمیت خواستارند.

وی ادامه داد: تشکیل کمیته حقیقت یاب از سوی اتحادیه بین المجالس جهان قطعا می‌تواند عمق مظلومیت و حقانیت معترضان بحرینی را نشان دهد. این کمیته با رسیدگی به اوضاع دستگیرشدگان در زندان‌های آل خلیفه، می‌تواند ایفا گر نقش ویژه‌ای در تنویر افکار عمومی دنیا باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس یادآور شد: اگر اتحادیه بین المجالس گزارش خود را به مجامع حقوقی بین المللی بالاخص شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ارائه کند، آن‌ها چاره‌ای ندارند جزء آنکه ناقضان حقوق بشر را به پای میز محاکمه بکشانند.

وی افزود: آل خلیفه سرسپرده غرب است مردم قیام کردند برای آنکه از یوغ آن‌ها آزاد شوند طبیعی است که این خاندان برای حفظ قدرت هر جنایتی را برای سرکوب مردم بیچاره انجام می‌دهند که بازداشت، شکنجه، اخراج از محل کار، دانشگاه و مدرسه از جمله آن اقدامات ضد حقوق بشری است.

نماینده مجلس هشتم تاکید کرد: کمیته حقیقت یاب مجامع حقوقی جهانی را می‌تواند فعال و حقایق را در رسانه‌های جهانی بیان کند تا مشخص شود که چطور عده قلیلی که مورد حمایت انگلیس و آمریکا هستند خون مردم بیچاره و مظلوم را در شیشه کرده‌اند.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب - ۷ اردیبهشت ماه - در گفت‌و‌گوی تلفنی با رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت اسفبار انسانی در بحرین، تشکیل یک کمیته حقیقت یاب بی‌طرف از سوی اتحادیه بین المجالس در سریع‌ترین زمان ممکن را خواستار شد.

چندی پیش "آل خلیفه" برای فرافکنی جنایات صورت گرفته در بحرین، پرونده آنچه که دخالت ایران و حزب‌الله در امور داخلی خود می‌نامید را به شورای امنیت سازمان ملل فرستاد. در حالی‌که این خاندان در پرونده یاد شده هیچ اشاره‌ای به دخالت نظامی عربستان و امارات در سرکوب قیام مردمی این کشور نکردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet