هدر موبایل
1390/02/09 13:39:14
سرویس اقتصادی
امینی تأکید کرد:

افزایش قیمت نفت در بودجه یعنی حمایت از تولید ملی

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان این‌که افزایش ۵/۱ دلاری بهای نفت در لایحه بودجه، موجب تقویت تولید صنعتی در کشور می‌شود، گفت: با افزایش رقم درآمدی بودجه در بخش درآمدهای نفتی به ازای هر بشکه، ۵/۱ دلار، اعتبار واریزی به صندوق ملی توسعه، افزایش چشمگیری خواهد داشت.
افزایش قیمت نفت در بودجه یعنی حمایت از تولید ملی عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان این‌که افزایش 5/1 دلاری بهای نفت در لایحه بودجه، موجب تقویت تولید صنعتی در کشور می‌شود، گفت: با افزایش رقم درآمدی بودجه در بخش درآمدهای نفتی به ازای هر بشکه، 5/1 دلار، اعتبار واریزی به صندوق ملی توسعه، افزایش چشمگیری خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/3882.jpg افزایش,قیمت,نفت,در,بودجه,یعنی,حمایت,از,تولید,ملی Icana

"جهانبخش امینی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) افزود: از دو جنبه می‌توان‌ تصمیم مجلس برای افزایش قیمت نفت را در بودجه، ارزیابی کرد که در هر دو صورت هم به نفع اقتصاد کشور است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در وهله نخست باید گفت که با افزایش قیمت نفت، امکان تحقق درآمدهای دولت برای تأمین هزینه‌ها در بخش‌های مختلف، بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: افزون بر افزایش امکان تحقق درآمدها، با واریز مازاد درآمدهای پیش بینی شده در بودجه، پشتوانه مالی برای حمایت از بخش‌های تولید و اشتفال در کشور بیشتر فراهم می‌شود.

 

55 درصد بودجه نفتی است

امینی با بیان این که به رغم تلاش‌های  فراوان مسئولان، هنوز 55 درصد از منابع مالی بودجه‌ نفتی است، توضیح داد: پیش‌بینی ما این بود که در بودجه 90 سهم نفت از درآمدهای بودجه، به 30 درصد برس که به علت نیاز به ارائه تسهیلات و حمایت از سرمایه گذای در حوزه های بالادستی صنعت نفت، این امکان فراهم نشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، یادآوری کرد: در قیاس با سال‌های آغازین انقلاب اسلامی، میزان وابستگی بودجه به نفت کاهشی بوده است اما روند کنونی مناسب نیست و مجلس سعی دارد تا در سریع‌ترین زمان ممکن از این وابستگی بکاهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet