هدر موبایل
1390/02/10 20:16:00
سرویس استان ها
مصطفی مطورزاده:

راه‌آهن شلمچه - بصره، اقتصاد ایران را به عراق و اروپا وصل می‌کند

نماینده مردم خرمشهر در مجلس با بیان اینکه با احداث راه‌آهن شلمچه- بصره اقتصاد ایران شکوفا‌تر از همیشه می‌شود، گفت: با اتصال راه‌آهن شلمچه- بصره ایران به بازار‌های اروپا راه پیدا می‌کند.
راه‌آهن شلمچه - بصره، اقتصاد ایران را به عراق و اروپا وصل می‌کند نماینده مردم خرمشهر در مجلس با بیان اینکه با احداث راه‌آهن شلمچه- بصره اقتصاد ایران شکوفا‌تر از همیشه می‌شود، گفت: با اتصال راه‌آهن شلمچه- بصره ایران به بازار‌های اروپا راه پیدا می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1501.jpg راه‌آهن,شلمچه,-,بصره،,اقتصاد,ایران,را,به,عراق,و,اروپا,وصل,می‌کند Icana

"مصطفی مطورزاده" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: خط راه‌آهن شلمچه به بصره، در نقطه صفر مرزی به طول 37 کیلومتر است که مطالعات اولیه آن انجام شده و در صورت رضایت دو کشور ایران و عراق ، ریل گذاری این محور آغاز می‌شود.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تعامل‌های اقتصادی کشورهای ایران و عراق با افتتاح محور ریلی خرمشهر - شلمچه و بعد از آن محور شلمچه - بصره گسترش پیدا می‌کند.

مطورزاده ادامه داد: ‌از اقدامات اساسی که بعد از سقوط صدام بین دو کشور عراق و ایران صورت گرفت، ساخت محور خرمشهر- بصره بود که خوشبختانه عملیات اجرایی این طرح در داخل ایران به پایان رسیده است و با توجه به اهتمام ویژه‌ای که وزیر جدید راه عراق به این طرح دارد، پیش‌بینی می‌شود دسترسی ریلی هم‌وطنان به کشور عراق به‌زودی امکان‌پذیر شود.

وی افزود: در صورت افتتاح پروژه راه‌آهن شلمچه - بصره ایران به‌جز‌ء بازار عراق به بازار کشور‌های مثل اردن و سوریه و بعد از آن کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس و از آن طرف کشور‌های حوزه مدیترانه و اروپا دست پیدا خواهد کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، اعتبارات پروژه راه‌آهن شلمچه - بصره را حدود یک میلیارد دلار برآورد و تأکید کرد: افتتاح این محور به‌طور حتم تأثیرات اساسی در وضع معیشتی، اشتغال و رونق اقتصادی مردم منطقه خواهد داشت.

این در حالی است که با اتصال خط ریلی ایران به کشورهای شرقی مدیترانه، امکان ترانزیت کالا و جابه‌جایی مسافر میان این کشورها برقرار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet