هدر موبایل
1390/02/09 19:05:05
سرویس اقتصادی
خباز:

زیرساخت‌های تبدیل آبیاری سنتی به آبیاری نوین فراهم شود

نماینده مردم کاشمر،بردسکن وخلیل آبادبا بیان ایکه هزینه برق چاه‌های کشاورزی بسیار بالا است گفت: اکثر چاه‌های کشاورزی با برق کار می‌کنند و تعداد کمی با گازوئیل، این امرموجب شده که کشاورزان نتوانند با خیال راحت به کاشت و برداشت محصول در زمین‌های کشاورزی بپردازند.
زیرساخت‌های تبدیل آبیاری سنتی به آبیاری نوین فراهم شود نماینده مردم کاشمر،بردسکن وخلیل آبادبا بیان ایکه هزینه برق چاه‌های کشاورزی بسیار بالا است گفت: اکثر چاه‌های کشاورزی با برق کار می‌کنند و تعداد کمی با گازوئیل، این امرموجب شده که کشاورزان نتوانند با خیال راحت به کاشت و برداشت محصول در زمین‌های کشاورزی بپردازند. https://cdn.icana.ir/d/019/3037.jpg زیرساخت‌های,تبدیل,آبیاری,سنتی,به,آبیاری,نوین,فراهم,شود Icana

"محمر ضا خباز" درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان اینکه درطی چند سال اخیر به دلیل خشکسالی‌های متوالی با مشکل کمبود آب در زمین های کشاورزی مواجه بوده‌ادیم، باید راهکارهای مناسبی برای این بحران طراحی کنیم.

 وی ادامه داد: از جمله این راهکارها آماده سازی زیرساخت‌های لازم یرای تبدیل شدن آبیاری سنتی به آبیاری نوین و پایین آوردن هزینه برق مصرفی کشاورزان است.

خباز اظهار داشت: به دلیل کمبود آب برای زمین های کشاورزی ، دولت باید به صنایع تبدیلی داشته از جمله صنایع بسته بندی محصولات کشاورزی از قبیل انگور، زعفران، پسته وبازاریابی مناسب برای فروش این محصولات که می تواند مشکلات کشاورزان  را بر طرف سازد، توجه ویژه ای داشته باشد.

نماینده مردم کاشمروبردسکن وخلیل آباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما باید با تزریق مصنوعی وبا ایجاد مکان هایی برای آب خیز کردن آب در فواصل مختلف، مشکل کم آبی را برطرف کنیم.

وی ادمه داد: اگر مشکل کمبود آب وهزینه بالای برق کاهش نیابد، امکان دارد که کشاورزان در فصل بهار  وتابستان از کاشتن محصولات کشاورزی خودداری کنند زیرا توان پرداخت هزینه‌های بالای  برق را ندارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: امیدواریم هرچه سریعتر این مشکلات رفع شود وکشاورزان ما با خیال راحت به کاشت و برداشت محصولاتشان بپردازذ.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet