ولادت حضرت امام رضا (ع)
1390/02/09 14:46:00
سرویس سیاسی
قادری:

لازمه ادغام وزارتخانه‌ها خصوصی‌سازی است

"جعفر قادری" نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، خصوصی‌سازی و تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی را در ادغام وزارتخانه‌ها و کوچک شدن دولت می‌داند.
لازمه ادغام وزارتخانه‌ها خصوصی‌سازی است "جعفر قادری" نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، خصوصی‌سازی و تحقق اصل 44 قانون اساسی را در ادغام وزارتخانه‌ها و کوچک شدن دولت می‌داند. https://cdn.icana.ir/d/019/3314.jpg لازمه,ادغام,وزارتخانه‌ها,خصوصی‌سازی,است Icana

 

 

 

نماینده مردم شهرستان شیراز در گفت‌وگو با خبر مجلس گفت: طبق برنامه توسعه پنجم دولت مکلف شد تا تعداد وزارتخانه‌های خود را کاهش دهد، به همین دلیل باید وزارتخانه‌هایی را که از نظر کارایی در یک راستا هستند و یا شبیه به هم را ادغام کنند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس ادامه داد: با این کار بخش‌هایی از وزارتخانه‌ها به بخش خصوصی ساز واگذار می‌شود و اصل 44 قانون اساسی محقق می‌گردد. به عبارتی لازمه ادغام خصوصی‌سازی است.

قادری در ادامه گفت: ما باید برای ادغام وزارتخانه‌ها سعی کنیم آنهایی با هم ادغام شوند که از نظر کارایی با هم مرتبط هستند و باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که بعضی از وزارتخانه‌ها نباید با هم ادغام شوند که این موارد با کار کارشناسی مشخص می‌شود.

قادری اضافه کرد: هدف از ادغام وزارتخانه کوچک کردن بدنه دولت است که بخشی از امورات وزارتخانه‌ها را درصورت مرتبط بودن با هم یکی کنند تا میزان کارایی بالا برود. البته همه این کارها مستلزم بررسی‌های کارشناسانه است که باید انجام بگیرد. در غیر این صورت کشور دچار مشکلات بسیاری می‌شود.

این نماینده اظهار کرد: با ادغام وزارتخانه‌ها باید مدیران طوری انتخاب شود که کوچک‌ترین خللی در وزارتخانه‌ها ایجاد نشود. زیرا اگر با برنامه‌ریزی و بررسی‌های تخصصی این کار صورت بگیرد فعالیت و کارایی وزارتخانه‌ها بالا می‌رود.         

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet