ولادت حضرت امام رضا (ع)
1390/02/10 11:31:06
سرویس اجتماعی
معاون سازمان محیط زیست خبرداد:

آغاز تهیه بانک اطلاعات محیط زیست خلیج ‌فارس

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست همزمان با روز ملی خلیج‌فارس با اشاره به نهایی شدن عملیات تهیه بانک اطلاعات زیست‌محیطی خلیج‌فارس از راه‌اندازی نخستین مرکز منطقه‌ای تنوع‌زیستی خاورمیانه در جزیره هرمز تا پایان سالجاری خبر داد.
آغاز تهیه بانک اطلاعات محیط زیست خلیج ‌فارس معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست همزمان با روز ملی خلیج‌فارس با اشاره به نهایی شدن عملیات تهیه بانک اطلاعات زیست‌محیطی خلیج‌فارس از راه‌اندازی نخستین مرکز منطقه‌ای تنوع‌زیستی خاورمیانه در جزیره هرمز تا پایان سالجاری خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/3111.jpg آغاز,تهیه,بانک,اطلاعات,محیط,زیست,خلیج,‌فارس Icana

"سیدمحمد باقر نبوی"روز شنبه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مصوبه دولت در خصوص پیشگیری و مقابله با آلودگی‌های زیست‌محیطی خلیج‌فارس و دریای عمان گفت: یکی از اقدامات اساسی در خصوص منطقه خلیج‌فارس کنترل آلودگی‌های این آبراهه استراتژیک است.

وی افزود: در این راستا تکالیف مختلفی برای دستگاه‌های ذیربط مشخص شده است یکی از مهمترین آنها اجرای برنامه پایش و مدیریت زیست‌محیطی خلیج‌فارس و دریای عمان است که سازمان حفاظت محیط زیست تدوین این برنامه را آغاز کرده است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تهیه بانک اطلاعات زیست‌محیطی خلیج‌فارس گفت: بر این اساس عملیات تهیه بانک اطلاعات زیست‌محیطی خلیج‌فارس و وظایف دستگاه‌های ذیربط در این خصوص نهایی شده و همزمان با روز ملی خلیج‌فارس وارد فاز اجرایی شده است.

وی با اشاره به این که وزارت نیرو مکلف شده است تصفیه‌خانه و شبکه فاضلاب شهرهای بالای 30 هزار نفر جمعیت را در خط ساحلی خلیج‌فارس و دریای عمان راه‌اندازی یا تکمیل کند، افزود: در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است که بزودی خبرهای خوشی در این خصوص منتشر خواهد شد.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از احداث تجهیزات آب توازن کشتی‌ها و زائدات کشتی‌ها در سواحل جنوبی ایران خبرداد و به ایسنا گفت: در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی در حال اقدام است که با تکمیل این پروژه تمامی بنادر جنوبی کشور به تجهیزات دریافت آب توازن و زائدات کشتی‌ها مجهز می‌شوند که این امر می‌تواند از ورود حجم زیادی از آلودگی به خلیج‌فارس و دریای عمان پیشگیری کند.

نبوی همچنین از راه‌اندازی نخستین مرکز تنوع زیستی خاورمیانه در جزیره هرمز خبر داد و گفت: در سال 87 اجلاس وزرای سازمان حفاظت محیط زیست منطقه‌ای دریایی (راپمی) مصوب کرد که مرکز منطقه‌ای تنوع زیستی خاورمیانه در ایران و جزیره هرمز احداث شود.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که این مرکز اولین مرکز تنوع زیستی خاورمیانه است، تصریح کرد: عملیات اجرایی این مرکز آغاز شده است و تا پایان سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet