ولادت حضرت امام رضا (ع)
1390/02/10 12:15:59
سرویس دیگر رسانه‌ها

توصیه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به تولید کنندگان داخلی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تولید کنندگان داخلی برای ترغیب مردم برای خرید کالاهایشان باید به بسته بندی کالاها بیشتر توجه کنند.
توصیه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به تولید کنندگان داخلی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تولید کنندگان داخلی برای ترغیب مردم برای خرید کالاهایشان باید به بسته بندی کالاها بیشتر توجه کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/390.jpg توصیه,عضو,کمیسیون,اقتصادی,مجلس,به,تولید,کنندگان,داخلی Icana

"شهباز حسن‌پور" در گفت و گو با ایرنا افزود: در چند سال اخیر کالاها و تولیدات داخلی از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار بوده به گونه ای که برخی از کالاها و تولیدات از جمله پسته، خرما، کشمش و زعفران ایرانی در دنیا بی نظیر است و بازار پارچه ایران قابل رقابت با بزرگترین کشورهای صنعتی نیست.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تولید کنندگان برای مرغوبیت و کیفیت بیشتر کالاها باید مشکل بسته بندی کالا را برطرف کرده و از سوی دیگر کالاها با مارک مشخص وارد بازار شود.

حسن پور ادامه داد: امروزه بازار هدف در دنیا افزایش یافته و باید به راحتی بازارها را در اختیار تجار و بازرگانان در بخش خصوصی قرار دهیم اما در این زمینه مشکلاتی وجود دارد که باید رفع شود.

وی اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود این است که تولید کنندگان نتوانسته اند، رقابت اصلی را شروع کنند و مشکل دیگر در بخش صادرات است که هنوز برخی از قوانین دست و پا گیر ادارای حاکم بر ادارات در این زمینه وجود دارد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در این راستا قانون گمرک با رای اکثریت نمایندگان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب و برای اجرا به دولت ابلاغ شد.

حسن پور اضافه کرد: از سوی دیگر وزارت بازرگانی از وزارت خورده فروشی باید به وزارت تجارت و بازرگانی تبدیل شود یعنی به جای نظارت بر نرخ نان و گوشت و غیره که از جمله وظایف اصناف است به سرویس دهی و خدمات رسانی به تولید کنندگان بپردازد.

وی همچنین توصیه کرد تا تغییرات اساسی در بدنه وزارت امور خارجه، اقتصاد و دارایی و کشتی رانی ایجاد شود و به خدمات دهی به تجار بپردازند.

حسن پور گفت: باید دفتر مستقلی ایجاد شود تا فعالیت تجار و بازرگانان را پیگیری کرده و شهروندان ایرانی که برای سرمایه گذاری به کشورهای دیگر رفته اند، مورد حمایت قرار گیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet