هدر موبایل
1390/02/10 15:11:51
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

رسانه ملی پیشتاز دفاع از عنوان خلیج فارس در عرصه بین‌الملل باشد

عضو هیئت نظارت بر صدا و سیما با اشاره به وظیفه رسانه ملی در رابطه با روز ملی خلیج فارس، یادآور شد: رسانه ملی پیشتاز دفاع از عنوان خلیج فارس در عرصه بین‌الملل باشد.
رسانه ملی پیشتاز دفاع از عنوان خلیج فارس در عرصه بین‌الملل باشد عضو هیئت نظارت بر صدا و سیما با اشاره به وظیفه رسانه ملی در رابطه با روز ملی خلیج فارس، یادآور شد: رسانه ملی پیشتاز دفاع از عنوان خلیج فارس در عرصه بین‌الملل باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/3113.jpg رسانه,ملی,پیشتاز,دفاع,از,عنوان,خلیج,فارس,در,عرصه,بین‌الملل,باشد Icana

"سید رمضان شجاعی کیاسری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به روز ملی خلیج فارس گفت: از آنجا که صدا و سیما پاسبان هویت فرهنگی و تمدنی ایران است، وظیفه دارد از عناوین ملی در عرصه بین‌الملل دفاع کند.
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه ملی باید پیشتاز دفاع از عنوان خلیج فارس در دنیا باشد، تصریح کرد: کشورهای عربی که این نام را زیر سوال می‌برند و در صحت آن تشکیک ایجاد می‌کنند، تا به حال از ابزار رسانه به خوبی بهره گرفته‌اند.
وی افزود: از صدا و سیما جمهوری اسلامی انتظار می‌رود میدان اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی جهان را به رسانه‌های عربی وانگذارد و برای اقدامات مقابله به مثل برنامه‌ریزی بین‌المللی داشته باشد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه امروز رسانه‌های بیگانه برای هضم عنوان خلیج فارس در تلاشند، اظهار کرد: رسانه ملی باید از تمام ابزار و وسایل خود در داخل و خارج بهره گیرد تا حقوق ایرانیان را در این زمینه محفوظ بماند.
وی ادامه داد: مستندات تاریخی زیادی در دنیا وجود دارد، در نقشه تاریخی کشورهای بسیاری عنوان خلیج فارس درج شده است. ضمن آنکه مورخین برجسته جهان نیز می‌توانند در رسانه‌های بزرگ بین المللی راجع به این مسئله اظهار نظر کنند.
۱۰ اردیبهشت در تقویم رسمی کشور روز «خلیج فارس» نام گذاری شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet