هدر موبایل
1390/02/10 16:16:18
سرویس صحن
لطفی آشتیانی در تذکر آیین‌نامه‌ای:

پیشنهاد عباسپور مغایرتی با برنامه پنجم توسعه نداشت

نماینده اراک در مجلس در تذکر آیین‌نامه‌ای ۹۰ با اشاره به پیشنهاد عباسپور مبنی بر اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به دانشگاه‌ها یا مراکز آموزش عالی دولتی که دارای مجوز شورای عالی گسترش نیستند، گفت: این پیشنهاد مغایرتی با برنامه پنجم توسعه نداشت و با توجه به کسب ۱۵۵ رای موافق باید به تصویب می‌رسید.
پیشنهاد عباسپور مغایرتی با برنامه پنجم توسعه نداشت نماینده اراک در مجلس در تذکر آیین‌نامه‌ای 90 با اشاره به پیشنهاد عباسپور مبنی بر اختصاص 1500 میلیارد ریال اعتبار به دانشگاه‌ها یا مراکز آموزش عالی دولتی که دارای مجوز شورای عالی گسترش نیستند، گفت: این پیشنهاد مغایرتی با برنامه پنجم توسعه نداشت و با توجه به کسب 155 رای موافق باید به تصویب می‌رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/383.jpg پیشنهاد,عباسپور,مغایرتی,با,برنامه,پنجم,توسعه,نداشت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "سیداحمد لطفی آشتیانی" در جلسه علنی امروز عصر مجلس -  شنبه 10 اردیبهشت - در تذکر آیین‌نامه‌ای خطاب به هیات رئیس مجلس گفت: هیات رئیسه مجلس سوگند خورده است که شأن مجلس و جایگاه نمایندگان را حفظ کند و عملی خلاف آن انجام ندهد.

نماینده مردم اراک و کمیجان با اشاره به پیشنهاد یکی از نمایندگان درباره یکی از بندهای بخش هزینه‌ای لایحه بودجه 90 اظهار داشت: این پیشنهاد مغایرتی با قانون برنامه پنجم توسعه نداشته و به همین دلیل برای تصویب آن کسب دوسوم آرای نمایندگان ضروری نبوده است.

لطفی آشتیانی با انتقاد از نحوه رای‌گیری برای پیشنهاد عباس‌پور تهرانی‌فرد تصریح کرد: این پیشنهاد به دلیل عدم مغایرت با قانون برنامه پنجم توسعه دوسوم آرا را نیاز نداشته و تصویب شده محسوب می‌شود.

علی عباس‌پور تهرانی‌فرد درباره بند دوم لایحه بودجه 90 پیشنهاد داد که مبلغ هزار و پانصد میلیارد ریال جهت تخصیص اعتبار به دانشگاه‌ها یا مراکز آموزش عالی دولتی که دارای مجوز شورای عالی گسترش نیستند، در اختیار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گیرد.

این پیشنهاد پس از انجام رای‌گیری به‌رغم 155 رای موافق از سوی هیات رئیسه مخالف برنامه پنجم توسعه تشخیص داده شد و مورد تصویب قرار نگرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet