هدر موبایل
1390/02/10 18:02:01
سرویس صحن
با تصویب مجلس صورت می‌گیرد؛

اختصاص یک درصد اعتبارت دستگاه‌های ملی و استانی به توسعه ورزش

با موافقت نمایندگان دولت اجازه یافت یک درصد از محل اعتبارات دستگاه‌های ملی و استانی را به توسعه ورزش همگانی و قهرمانی و زیرساخت‌های ورزش اختصاص دهند.
اختصاص یک درصد اعتبارت دستگاه‌های ملی و استانی به توسعه ورزش با موافقت نمایندگان دولت اجازه یافت یک درصد از محل اعتبارات دستگاه‌های ملی و استانی را به توسعه ورزش همگانی و قهرمانی و زیرساخت‌های ورزش اختصاص دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/2964.jpg اختصاص,یک,درصد,اعتبارت,دستگاه‌های,ملی,و,استانی,به,توسعه,ورزش Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، نمایندگان در جلسه علنی روز شنبه ـ 10 اردیبهشت ماه ـ مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1390 کل کشور، با بند چهار این لایحه موافقت کردند.

بر اساس این بند مصوب مجلس، به دولت اجازه داده می‌شود به منظور توسعه ورزش همگانی و قهرمانی و توسعه زیرساخت‌های ورزشی با رعایت ماده 13 قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه، تا یک درصد از سقف اعتبار مصوب هر یک از دستگاه‌های ملی و استانی به استثناء فصول 1 و 6 و بودجه‌ هزینه‌ای و غیرهزینه‌های مستقیم تولید شرکت‌های دولتی، را با نظر معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و وزارت ورزش و امور جوانان کسر و به سقف ردیف اعتبارت موضوع توسعه ورزش همگانی،‌ ورزش قهرمانی و توسعه زیرساخت‌های ورزشی اضافه نماید تخصیص اعتبار قبل از تشکیل وزارت مذکور ممنوع است.

از محل منابع حاصل از این بند حداقل سی درصد جهت توسعه ورزش باستانی، پنج درصد به کانون فرهنگی و ورزش حوزه‌های مقاومت بسیج و بیست درصد برای ساخت، ‌توسعه و تجهیز فضای ورزشی در مدارس کشور اختصاص می‌یابد.

براساس تبصره ماده 13 قانون برنامه پنجم توسعه، پرداخت هرگونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکلی به ورزش حرفه‌ای ممنوع است.

براساس ماده 13 قانون برنامه پنجم،  دولت مکلف است به منظور توسعه ورزش همگانی، قهرمانی و توسعه زیرساختهای ورزشی اقدامات زیر را انجام دهد:

       الف ـ اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه‌ای و هزینه‌ای مورد نیاز را در ردیفهای مستقل در قالب بودجه‌های سنواتی منظور نماید.

       ب ـ اعتبار مورد نیاز برای پرداخت تسهیلات در قالب وجوه اداره شده، یارانه سود و کارمزد و یا کمکهای بلاعوض به متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی برای احداث، توسعه  و تکمیل واحدهای ورزشی را در ردیف مستقل بودجه‌های سنواتی پیش‌بینی نماید.

       تبصره ـ پرداخت هرگونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکل به ورزش حرفه‌ای ممنوع است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet